V čem spočívá síla vaší společnosti?

Zejména v týmu 1 200 zaměstnanců, kteří pracují v kompletním řetězci kompetencí zahrnujícím nejen výrobu, ale i vývoj, konstrukci, testování a montáž, ale také záruční a pozáruční servis přímo u zákazníků.

Historie společnosti je ale mnohem starší než 25 let.

To máte pravdu. Historicky a globálně vzato, je česká společnost SSI Schäfer součástí stejnojmenného předního světového poskytovatele produktů od přepravek přes regálové systémy až po automatická zařízení, která jsou určená pro vnitropodnikovou logistiku. Německá rodinná firma, kterou v roce 1937 založil Fritz Schäfer jako „tovární výrobu plechového zboží všeho druhu“, má dnes k dispozici nejmodernější technologie, 70 poboček a více než 10 výrobních závodů po celém světě. Jedním z nich je právě náš závod v Hranicích.

Co stálo za investicí do výrobního závodu v Hranicích, který byl uveden do provozu v roce 1996?

Firma SSI Schäfer měla v 90. letech výrobní závod ve švýcarském Neunkirchenu, kde pracovalo 100 zaměstnanců. S přibývajícím ekonomickým tlakem byla nucena závod ve Švýcarsku zavřít nebo přesunout do země, která má tradici ve strojírenské výrobě a zároveň funkční infrastrukturu. Místo, které splňovalo tato kritéria, byly naše Hranice. Původním záměrem bylo vybudovat tu závod s maximálním počtem 100 zaměstnanců, který měl zásobovat trhy produkty pro vybavení dílen a kanceláří. Jednalo se o výrobky jako policové a archivační regály, dílenské ponky či komponenty pro paletové a krakorcové regály.

Co je typické pro rozvoj závodu od jeho začátků až do současnosti?

Začínali jsme jako malá zámečnická dílna s 80 zaměstnanci a ani samotní majitelé nepředpokládali, že by bychom se mohli tak mnohonásobně rozšířit. Časem se ale produktové portfolio výrazně rozšiřilo, a tak se dnes zabýváme výrobou automatizovaných logistických systémů. Vyrábíme automatické zakladače na palety a přepravky, řetězové a válečkové dopravníky, přesuvné podvozky a skladovací věže, které se nevyrábějí nikde jinde v koncernu. Pracuje u nás zhruba 1 200 zaměstnanců a stali jsme se moderním strojírenským závodem s nejnovějšími výrobními technologiemi a procesy.

Jakou největší výzvu jste dokázali překonat, a co považujete za největší úspěch?

Největší výzvou pro nás byla transformace firmy ze zámečnické výroby na strojírenský závod. Začínali jsme se zámečnickou výrobou v jedné výrobní hale a důležitým milníkem pro naši firmu se stal rok 2000. V tomto období přišly na řadu nové produkty – automatické zakladače, mobilní paletové systémy, automatizované řetězové a válečkové dopravníky a různé robotizované vychystávací systémy. Za úspěch považuji nejen to, že jsme byli schopni vyrábět tato zařízení, ale že jsme zvládli celý řetězec kompetencí od nabídky, vývoje, konstrukce a testování až po konečnou instalaci, montáž a záruční i pozáruční servis u našich zákazníků. V tom je naše síla. Jsou to základní a stabilní kameny celého vývojového řetězce úspěšného výrobního závodu a s hrdostí můžu prohlásit, že nejsme žádnou montovnou.   

Na co se dnes v Hranicích zaměřujete?

Díky investicím do automatizace ve výrobě a nemalým investicím do vývoje našich produktů jsme připraveni na další růst. Prioritou nejsou jen stroje, ale i naši zaměstnanci, kteří nedílnou součástí přispívají k rozvoji firmy a bez kterých by rozvoj firmy nebyl možný. Snažíme se neustále prohlubovat jejich znalosti jako například v oblasti programování průmyslových počítačů a databázových systémů, protože bez toho se naše stroje „nerozhýbou.“ Máme v plánu rozšířit výrobní závod z nynějších 74-tisíc m² na 100-tisíc m² výrobní plochy.

Který výrobek z oblasti logistických systémů považujete za vaše TOP řešení a proč?

Vybrat jediný výrobek není vůbec jednoduché, ale pokud mám jeden vybrat, pak je jím polo-automatizovaná skladovací věž Logimat, která se vyrábí přímo u nás v Hranicích. Dá se srovnat s předimenzovanou zásuvkovou skříní se dvěma řadami polic – přední a zadní a mezi oběma řadami polic se nachází výtah, který jezdí nahoru a dolů přes celou výšku zásuvkové skříně, aby bylo možno vytáhnout jednotlivé police z jejich aktuálního umístění a převézt je k obslužnému otvoru, kde může pracovník skladu odebrat potřebné zboží.

Kteří zákazníci jsou pro vaši společnost klíčoví na českém trhu a kteří v zahraničí?

Našimi zákazníky jsou firmy z různých částí průmyslu od potravinářských řetězců, přes farmaceutické firmy až po oděvní či automobilový průmysl. Většina naší produkce ovšem končí v zahraničí.

Co je hlavním úkolem letošního roku a kde vidíte prostor ke zlepšení?

Letos se budeme snažit především o další vývoj našich produktů, stabilizovat veškeré procesy a optimalizovat výrobu. Musíme být připraveni na plnění požadavků našich náročných zákazníků a uspokojování jejich potřeb a tím i další růst výroby, který nás čeká.

Trendem v odvětví logistiky a skladování jsou automatizované sklady a digitální technologie. Je to oblast, do které i vaše společnost nejvíce investuje?

Ano, je to tak. Vyčerpaný pracovní trh a s tím související tlak na úsporu pracovní síly nutí všechny firmy do investic, které umožní našim zákazníkům rychleji a kvalitněji vyrábět i provádět služby v logistice. Právě to umožňuje zmíněná automatizace ruku v ruce s digitalizací veškerých procesů. Ne nadarmo se říká, že jednou ve firmě bude každý třetí zaměstnanec z IT oboru.

Koncern SSI Schäfer je předním světovým hráčem. Jaké renomé si v něm dokázal vybudovat český výrobní závod?

Jsme největším výrobním závodem v koncernu s produkcí nejdůležitějších strojů a zařízení pro naše skladovací systémy a od toho se odvíjí i naše úloha, kterou v koncernu máme. Tyto stroje a zařízení vyrábíme pomocí nejmodernějších technologií, do kterých investujeme nemalé prostředky a jsme průkopníkem těchto technologií i v rámci samotného koncernu.

https://www.ssi-schaefer.com/cs-cz