Nebylo tomu tak ale vždy. Pamatujete, dobu, kdy jsme museli stihnout zajít si na toaletu, osprchovat se a vyprázdnit ledničku během jedné reklamní přestávky? Zatímco náš sourozenec na nás z obýváku křičel: „Začalóóó“!? Tyhle úsměvné chvíle jsou nyní pro nás už jen pro nostalgií. 

Z počátku jsme si mohli vybírat pořady jen z pár televizních stanic, ale dnes se vyšplhala hranice výběru až přes 100 TV stanic. Změnil se také způsob sledování. Dnes umí televizi nahradit i mobilní telefon za několik tisíc korun nebo jiné zařízení, které má přístup k internetu. Funkce, o kterých se nám ani nesnilo, zaplavily všechny přístroje ke sledování TV ve všech domácností.
Zdroj: zadavatel inzerce

Podívejme se na 7 zásadních inovací v historii televize, které přiblížily k dnešnímu modernímu sledování televize:

1. Černá a bílá je jen pro šachisty
Pokud si vzpomínáte, jak televizor, který vysílal černobíle vypadal, tak si jistě i vzpomínáte, že právě vy nebo jiná osoba ve vaší domácnosti jste nebyl jen divák, ale i dálkový ovladač. Tehdejší televize to byla taková dřevěná bedýnka. V její pravé části byl reproduktor překrytý hrubou látkou a dřevem. V levé části byl malý obdélník obrazovky a k tomu pár knoflíků na ovládání. Mnozí z nás ji doma ani neměli a chodili jsme se dívat na TV k prarodičům nebo sousedům.

2. Už nevidíme svět jen černobíle, televize se obarvila
Pustit si doma barevnou televizi je pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Přitom to není zas až tak dávno, kdy barevné televize byly nedostatkovým zbožím a stály se na ně i několikadenní fronty. Přesně před 50 lety jsme byli svědky barevného vysílání pořadů. A právě tady začíná cesta k televizorům, jak je známe dnes. Dnes už jsou černobílé filmy spíše pro umělce a pamětníky a my u barev řešíme především jejich věrnost realitě. Čím větší rozlišení, tím lépe.

3. Už nejsem dálkový ovladač
Zmizel i poslední důvod, proč se zvedat z gauče. Nikola Tesla byl ten, kdo za to mohl. V roce 1898 bezdrátově řídil loďku na výstavě u Madison Square Garden, a tak vynalezl dálkový ovladač. Tehdy ještě nikdo netušil, že ve 20. století v 50. letech takové zařízení způsobí revoluci v obývacích pokojích po celé planetě.
V dnešní době dálkový ovladač disponuje mnoha tlačítky, ve kterých se ukrývá spoustu funkcí. Jde o pauza/play, cestování v čase, přetáčení reklam a další. Stačí mít jen tu správnou televizní službu, např. Lepší.TV.

Zdroj: zadavatel inzerce

4. Přivítejte placenou kabelovku a prémiové stanice
Ještě v 70 letech by nikoho nenapadlo, že by se za televizní programy platilo. Všechny komerční televizní stanice vždy žily z reklam. Díky tomu film netrval průměrně 1 hodinu a třičtvrtě, ale 2 hodiny a půl. Pro děti základních škol to bylo velmi zdlouhavé, neboť těsně před koncem vždy usnuly a tím pádem přišli o závěrečné vyvrcholení celého příběhu. Naštěstí prémiové (nekomerční) stanice přišli s novým nápadem: „Zaplať si za kabelovou televizi a místo reklam na Vanish, krémů na klouby a kočičí kapsičky Whiskas koukej na kvalitní filmy a pořady.“ Tento koncept se chytl a uspěl.
Jednou z nich byla stanice HBO, která mimo jiné uvedla na trh světoznámý seriál Hry o trůny, Pravou krev nebo Hořící keř. Pokud jste tyto seriály ještě neviděli nebo nemáte HBO, tak sáhněte po televizi přes internet Lepší.TV se 125 programy a videotékou HBO OD, ve které nejen tyto skvělé seriály najdete, ale také mnohem více. Hlavně od prvních dílů a všechny série.

5. Za obrazovkou zmizela krabice
Devadesátá léta jsou významná pro nepřátele velkých televizních beden. Plochou plazmovou obrazovku představilo v roce 1992 Fujitsu, technologie LCD se začala prosazovat až o pár let později. Zde už se začaly rýsovat televize, jaké máme doma dnes.

6. Bůh žehnej set-top boxu
V roce 1997 byl navržen první komerční set-top box pro příjem digitální televize.

Zdroj: zadavatel inzerce

7. Internet se šíří jako vir a pronikl všude i do televize
Hranice mezi televizí a internetem zmizela. Ještě před pár lety se stávalo, že jste prošvihli oblíbený seriál a museli jste čekat na jeho reprízu nebo díl oželet. V dnešní době už tenhle problém neexistuje. Existují totiž poskytovatelé televizních služeb, kteří nabízí sledování televize přes internet se všemi výhodami. O oblíbený pořad nepřijdete díky funkci zpětného zhlédnutí, která je součástí služeb. Faktem je, že ke sledování televize vám postačí pouze jakákoliv obrazovka a internetové připojení. Další výhodou, kterou nesmíme opomenout je televizní archiv. V něm najdete vše, co se vysílalo v televizi i měsíc zpátky. Všechny filmy, seriály i pořady všech stanic. V neposlední řadě je to obrovská nabídka televizních stanic, většinou nabízí přes 60 TV stanic, takže je z čeho vybírat. Zalíbí se vám i moderní funkce, jako je pauza, přetáčení reklam, spouštění filmů od začátku, nahrávání pořadů, které chcete vidět a jiné. Ruku do ohně bychom dali za televizní službu Lepší.TV, která je na trhu bezkonkurenční a finančně vychází nejlépe.

Televize století na dosah ruky
Bavíme se o sledování televize přes internet Lepší.TV. Věřte, že jakmile vyzkoušíte takovéto sledování TV, už nebudete chtít sledovat jinak a ani se ke starému způsobu vrátit. Lepší.TV přestavuje funkce a vychytávky, o kterých se vám ani nesnilo. Ke sledování Lepší.TV můžete využít mobil, tablet, notebook, chytrou televizi (Smart TV) nebo klasickou TV, ke které si jen pořídíte jen Lepší.TV Box a můžete začít sledovat. Stačí vám jen jakákoliv obrazovka a internetové připojení od libovolného operátora. Co považujeme za velký plus tak, že se k ničemu nevážete ani nepodepisujete žádnou smlouvu. Služba funguje na bázi předplatného – pokud si předplatíte, můžete službu využívat, pokud ne, tak se Vám služba nebude fungovat. Je to úplně jednoduché.

Zdroj: zadavatel inzerce

Pořád se ptáte, proč je Lepší.TV lepší? Protože nabízí 125 TV stanic včetně prémiových v základním balíčku, což nikde jinde nedostanete. Je to taková rodinná telka, každý tam najde to svoje. Maminky nikdy nekončící romantické seriály, taťkové sportovní utkání a děti nespočet pohádek, které si mohou přehrávat pořád dokola. U Lepší.TV si zpětně pořady můžete přetáčet až 30 dní zpětně, a pozor u některých stanic dokonce až 100 dní zpětně. A to je naprostá bomba. Součástí služby je i neomezené nahrávání pořadů, to se vám bude hodit, zejména pokud jste milovníci mnoha filmů a seriálů. Vrchol všeho jsou senzační funkce, s kterými Lepší.TV exceluje. Jde o stopování a přetáčení pořadů, spouštění od začátku, přeskakování reklam, TV archiv aj. Některé z vás může fascinovat i to, že v této službě je zahrnuto více jak 20 000 rádií z celého světa.

Určitě stojí za to si tuto službu zkusit na vlastní kůži. Navíc zkušební měsíc služby Lepší.TV včetně balíčku HBO si můžete vyzkoušet úplně nezávazně, stejně jako je celá služba. Cena je 1 Kč na měsíc.  Následně je to jen 199 Kč měsíčně za Lepší.TV bez HBO. Pokud by se vám balíček HBO zalíbil, můžete ho mít spolu s Lepší.TV za 418 Kč na měsíc. Služba finančně vychází velmi přívětivě, co se týče poměru cena/výkon, je to nejlevnější cena na trhu. Za dvě stovky získáte přes 125 stanic, to nabízí pouze a jen tato služba. A pokud už nebudete chtít sledovat, službu můžete kdykoliv zrušit. Podívejte se na jejich web www.lepší.tv a přesvědčte se sami. Doba jde dopředu a přece nechcete sledovat TV jako před sto lety.