PAVLA HNYKOVÁ HAIDLOVÁ

Před šesti lety Alena a Ivo Vrbkovi založili v malé obci Javorník pod Ještědem kozí farmu. Od samého počátku dbají na to, aby zvířata byla v čistém prostředí, a pokud to počasí dovolí, trávila čas na pastvinách ve volné přírodě. Krmení manželé vyrábějí sami a pochází z místních horských luk. Odměnou za toto úsilí je jim kozí mléko nejvyšší kvality, které je také základní surovinou pro výrobu  vlastních produktů. V útulném obchůdku najdete kromě mléka jogurty, tvaroh, různé pomazánky a sýry od těch čerstvých až po dlouho zrající tvrdé sýry. Všechny výrobky mají nezaměnitelnou chuť bez nepříjemných tónů, které jsou pro kozí mléko typické.

Zdroj: Pavla Hnyková Haidlová

Když jsem farmu navštívila poprvé, čítalo stádo asi 160 koz. Pásly se na pastvině a zvědavě si mně prohlížely. V krámku jsem si koupila tvarohovou pomazánku s pažitkou, několik sýrů a kozí mléko. Musím říct, že doma vše zmizelo rychlostí blesku, a tak jsem na farmu zavítala znovu. Stejně jako poprvé mě vítala usměvavá majitelka Alena Vrbková a na můj dotaz, co je nového hned spustila: „Zájem o naše výrobky je opravdu velký a abychom mohli uspokojit poptávku, rozhodli jsme se, že přijmeme nové pracovní síly. V našem obchodě teď nabízíme i kravské mléko, které nakupujeme od místních farmářů. Chceme o sobě také dávat více vědět. Zatím jsme byli zaměřeni jen na místní zákazníky a naše výrobky dováželi do Jablonce nad Nisou a Liberce“.

Zdroj: Pavla Hnyková Haidlová

Ivo Vrbka manželku doplňuje: „Chceme se hlavně zaměřit na region, naším cílem není dodávat zboží napříč republikou, regionální potravina má být nabízena především tam, kde je vyráběna. Přijde mi hloupé kupovat tady jogurty z Ostravy nebo mléko z Jihlavy, zbytečně to zatěžuje životní prostředí. Výroba a distribuce v místě znamená i nové pracovní příležitosti a posílení ekonomiky regionu a to chceme podporovat.“

Zdroj: Pavla Hnyková Haidlová

Na farmě pod Ještědem od mé poslední návštěvy přibylo 40 koz. Péči tu mají všechny téměř královskou. Budíček až v sedm hodin, v době, kdy se nedojí, tak i později. Respektuje se tu přirozený rytmus a laskavý přístup. Jak to na farmě vypadá, se můžete přijet podívat osobně. Manželé Vrbkovi zhruba jednou do měsíce pořádají „Dny otevřených dveří“. Provedou vás výrobou, prohlédnout si můžete ustájení i místa, kde se kozy pasou a odpoví vám také na všechny vaše všetečné otázky. Po prohlídce si můžete koupit výrobky z kozího i kravského mléka a dát si oběd v hostinci, který patří k farmě.

Zdroj: Pavla Hnyková Haidlová

Novinky, aktuální informace i jídelníček najdete na stránkách www.farmapodjestedem.cz.