Zájmy Hranic na kraji ohlídá Juračka

Olomoucký kraj dlouhodobě trápí celostátně nadprůměrná nezaměstnanost a celostátně podprůměrné platy. Změnit tento nelichotivý stav je hlavní prioritou TOP 09 v nadcházejících krajských volbách.

„Chceme přinést změnu. Chceme, aby se v našem kraji žilo dobře, aby se vyplatilo pracovat a ne zůstávat doma a pobírat dávky. A chceme, aby se rovnoměrně rozvíjel celý náš kraj," říká k tomu kandidátka na hejtmanku Jitka Chalánková, která se do širšího povědomí zapsala neúnavným bojem za právě českých dětí v Norsku.

Zájmy Hranic chce z pátého místa na kandidátce TOP 09 hájit jejich bývalý dlouholetý starosta Vladimír Juračka. „Jako Hranice a naše okolí sice ležíme na kraji kraje, to však nesmí znamenat, že budeme opomíjenou periferií. V krajském zastupitelstvu musíme být slyšet a musíme nesmlouvavě hájit naše zájmy," apeluje Juračka.

Ten spolu s TOP 09 věří, že prosperitu a s ní spojený růst platů přinesou technologické inovace a modernizace podniků. „Chceme pomáhat firmám a podporovat jejich spolupráci s vysokými i středními školami. Výsledkem musí být absolventi, kteří v našem kraji snadno naleznou dobře placenou práci," přibližuje plány TOP 09 Juračka.

Opomíjet nechce TOP 09 ani celoživotní vzdělávání, které by mělo umožňovat, aby lidé mohli i ve vyšším věku snadněji dosáhnout na lépe placenou práci. „Spolu s tím si chceme posvítit na zbytečnou byrokracii a korupci. Konkrétně chceme zavést transparentní systém zadávání veřejných zakázek, správy majetku a rozdělování dotací," uzavírá Chalánková.

Topka se chce zasazovat o rozvoj celého Olomouckého kraje, ve všech jeho oblastech. To odráží i pestré složení její kandidátní listiny. Na čelních pozicích kandidátky tak kromě Chalánkové a Juračky nalezneme také ředitele školy Zdeňka Navrátila z Přerova, vysokoškolský profesor Bořivoj Šarapatka z Olomouce, odborník na dopravu a bývalý senátor Adolf Jílek z Dolních Studének na Šumpersku, místostarostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová, náměstek primátora Olomouce Aleš Jakubec, prostějovský podnikatel Aleš Matyášek, lékařka z Velkých Losin Kateřina Bláhová a ředitelka domova pro seniory Eva Machová z Olomouce.