Jen jedno nakouknutí do realitních inzercí a hned člověk pochopí, že malé byty jdou doslova na dračku. Ať už je to stylem života nebo cenou nemovitostí, to si nejspíše vysvětlí každý po svém. Rozhodně tu ale máme k vysvětlení jiné téma! To, že máte malý byt neznamená, že by vaše malá koupelna měla být stroze vybavena. Inspirujte se tipy, které ukážou, že i malá koupelna umí velké zázraky.

Zdroj: Centrum bydlení a designu Kaštanová

Hrajte si s barvami

Nemusíte se bát, že bychom vás nutili vzít štětec do ruky a hrát si na Picassa. Stačí při vybavování koupelny myslet na to, aby se prostor opticky zvětšil. Na tmavé barvy zkuste zapomenout a místo toho volit veselé a světlé tóny. Nejenže se koupelna trochu opticky zvětší, taky vám ale každá její návštěva zlepší náladu. A jeden dodatečný tip - nezapomínejte na velkoformátové obklady. I v malé koupelně umí udělat velkou parádu!

Zdroj: Centrum bydlení a designu Kaštanová

Sanita, která se nezdá!

Otázka, kterou si položí snad každý při zařizování malé koupelny - sprcha nebo vana? Obětovat prostor a mít vanu pro kouzelné chvíle relaxace nebo ušetřit místo pro další úložné prostory a mít jen sprchu. A co tak mít obojí? Stačí vybrat jen praktickou vanu, na kterou napojíte sprchovou zástěnu. Investice to není velká a hlavně si tak budete moci užít očistu dle libosti!

Další praktickým pomocníkem z řad sanitárního vybavení je bidetové sedátko. To zase umí spojit další 2 předměty - toaletu a bidet. Stačí klasická toaleta, na kterou nainstalujete bidetové sedátko a hned máte 2v1 bez nutnosti dalšího prostoru.

Zdroj: Centrum bydlení a designu Kaštanová

Kouzla a zrcadla

Přesně tak - zrcadla kouzlit umí! Jak jsme již zmiňovali, že barvy umí opticky zvětšit prostor, tak u zrcadel platí to stejné. Jejich odrazy vytváří v koupelně prostor, který oko lehce dovede k přesvědčení, že je větší. Nenechte se proto mýlit a zrcadlo do malé koupelny určitě pořiďte. Vybírat můžete klasická, s podsvícením nebo třeba multifunkční s měřením teploty a vlhkosti.

Nebo si přečtěte dalších 5 tipů pro malé koupelny.

Zdroj: Centrum bydlení a designu Kaštanová

Už vás napadá, jak by vaše nová malá koupelna mohla vypadat? 

Přijďte se poradit na showroom Keraservis - tady se odborníci již 20 let věnují koupelnám. Od návrhu až po realizaci. Stačí jedno nakouknutí do jejich showroomu v areálu Centra bydlení a designu Kaštanová a hned pochopíte, že to je to správné místo pro vznik vaší nové koupelny!