V období třicátého výročí sametové revoluce, 29. listopadu, bude KD Šeříková hostit na svém pódiu ty nejpovolanější: The Plastic People of the Universe. Legendární „Plastici“ jsou kapelou, která se stala symbolem českého undergroundu i odporu proti tehdejšímu zřízení. Přijďte se přesvědčit do KD Šeříková, a zároveň si připomenout čas, kdy jsme ucítili naději, že se smutná stránka jejich příběhu nebude již opakovat.

Zdroj: 2P

Mistr Dirkschneider a jeho U.D.O. vyráží na druhou vlnu STEELFACTORY tour a v Plzni se zastaví 7. 12. Kariéra tohoto zpěváka začala už koncem sedmdesátých let se skupinou Accept. V roce 1987 se však vydal na sólovou dráhu, leč na jeho koncertech vždy zněly i největší hity ACCEPT. Nyní ale už přijíždí se svým čistě sólovým repertoárem z aktuální desky „Steelfactory“.

V době, kdy všude kolem sebe obvykle slyšíme stále stejné vánoční melodie, přijďte 12. prosince načerpat trochu hudebního osvěžení. Do KD Šeříková v Plzni totiž přijedou Bratři Ebenové. Kapela načichlá folkem, jazzem, rockem i klasikou vám připraví jedinečný adventní zážitek.

Plzeňská rocková kapela EXTRA BAND revival (EBr) vznikla v roce 1999. V současné době v EBr hrají čtyři hudebníci z původního EXTRA BANDU, který úspěšně účinkoval v osmdesátých letech po celé republice. Dvacet let sami sobě dělají „revival“. 13. prosince přijedou do KD Šeříková.

Svůj vánoční večírek absolvuje 14. prosince v KD Šeříková kapela Kečup. Rocková parta, pro kterou je Plzeň domovem, zde zajisté najde publikum, které se spolu s ní bude bavit až do pozdních hodin. Její melodické rockové písničky těší posluchače již 25 let. Koncerty Kečupu bývají velká rocková párty, a pokud se 14. prosince zastavíte v KD Šeříková, určitě nebudete litovat!

Kapela Brutus je přes padesát let na scéně. To je výkon, který v Plzni ani v celém Česku nejspíš nikdo nepřekonal. Další úctyhodný fakt představuje délka programu – Brutus hraje čtyřhodinové zábavové koncerty s coververzemi známých písní, ale také z velké části s vlastní tvorbou. Nejinak tomu bude i 21. prosince v KD Šeříková.

Do KD Šeříková zavítá The Beatles Revival. Přijďte si 25. prosince poslechnout písně této liverpoolské legendy spolu s legendárním Karlem Kahovcem. Díky nástrojovému obsazení, famózním hlasovým dispozicím a dokonalé sehranosti kapely hrající na vintage nástroje ze šedesátých let si tyto songy můžete vychutnat v originálních vokálních i nástrojových aranžích.

Na druhý svátek vánoční 26. prosince se po vydařené premiéře do KD Šeříková vrací Storm. Nejlepší a nejmenší basák v ČR, za mikrofonem „český David Coverdale“, neskutečná virtuózní kytara doplněná o další kytaru a parádní hardrockové bicí. Aby toho nebylo málo, z Moravy k nám znovu zavítá nadějná heavymetalová partička Ingott v čele s Jurou Šperlem (ex Citron, nyní Limetal), který je výhradním autorem všech skladeb a zároveň frontmanem.

Žena za mikrofonem. Představa mnohoslibná – něžná, divoká, tajuplná, a dokonce sexy. Dámy, které se postaví na pódium 27. prosince v KD Šeříková, mají jedno společné: na pódiu umí řádit víc než lecjaký chlap. Spojení Gaia Mesiah, Matahari a Anacreonu v jednom koncertním večeru je něco, co tu ještě nebylo. Plzeň zažije opravdovou „dívčí sílu“.

Zdroj: 2P

Liberecká crossover-alternative partička Krucipüsk se 28. prosince opět po roce zastaví v Plzni v KD Šeříková. Určitě se dočkáme klasických hitů doplněných o nové písně. Kapela připravila nové album s názvem Country Hell, ze kterého již nějakou chvíli testuje na posluchačích stejnojmennou skladbu. Duo otec & syn (Tomáš Hajíček ml. – bicí) doplňují kytarista Matěj Čejchan a basák Pepe Křeček.

Skupina O5 a Radeček vydala po sedmi letech nové album Dobrý zprávy, které sklízí nadšené ohlasy u fanoušků i hudebních kritiků. Jednou ze zastávek turné bude 29. prosince i KD Šeříková. Společně s “Radečky” vystoupí na koncertech Jakub Děkan s kapelou.

Kapela Queenie vyslyšela přání svých fanoušků a přidává další koncert v plzeňském KD Šeříková, který v květnu beznadějně vyprodala. Druhé vystoupení se uskuteční 30. prosince, je tedy ideálním tipem na vánoční dárek. Queenie je jednoznačně nejlepším českým tributem této britské legendy a zároveň patří mezi nejlepší tribute projekty této kapely na světě. Svůj program označuje jako koncertní divadlo, čímž se odlišuje od mnoha ostatních kapel revivalového typu. Zároveň se může pochlubit i účinkováním v zahraničí.

Zdroj: 2P

 

www.kdserikova.eu