Nejprve je třeba se zastavit u samotného designu. K dispozici jsou modely se skleněnými zády v modré a stříbrné barvě. Pokud chcete ale pocit z telefonu a jeho „závodního“ výkonu umocnit, ideální variantou je žluto-černý povrch z veganské kůže. Ten jsme vyzkoušeli i my a velmi chválíme kvalitu provedení. Na telefonu nezanecháte žádné otisky a určitě vás neurazí ani 186 gramů váhy.

Co se samotného výkonu týče, stará se o něj čipset Qualcomm Snapdragon 888 5G, který bychom mezi konkurenty v této cenové kategorii hledali marně. V recenzi jsme měli verzi 8/128 GB, na trhu by měla být k dispozici i verze 12/256. Na paměťovou kartu místo připravené není. Telefon šlape opravdu parádně, zvlášť když zapnete „GT mód“. Telefon, podobně jako super sportovní auta, ještě zvýší výkon, a navíc přidá dynamické zvukové a vibrační 4D efekty. 

Zdroj: My.cz, s.r.o.

Chladnější o 15 %

O přehřátí telefonu není třeba mít strach, realme spolu s výbavou myslelo i na propracované chlazení kombinující ocel a měď. Aniž by zmenšil výkon, dokáže tento systém snížit teplotu čipsetu až o 15 stupňů. Dnes, kdy sítě páté generace vstupují do nabídky domácích operátorů, ocení uživatel také funkci Smart 5G. Ta dokáže inteligentně vnímat signál v okolí a sama přepnout ze 4G na 5G nebo naopak. I když se to může zdát jako maličkost, lze takto ušetřit až 30 % baterie.

Velkou devizou realme GT 5G je 6,43palcový Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Zobrazovací frekvence displeje je dokonce 120/360 Hz a telefon je schopný automaticky reagovat na podmínky a balancovat mezi výkonem a výdrží baterie. Tento parametr ocení hlavně hráči, telefon reaguje opravdu promptně a během testování jsme nenašli gamesu, která by na telefonu neběžela s maximální plynulostí.

Zdroj: My.cz, s.r.o.

Z nuly na sto za 35 minut

Značka realme cílí hlavně na mladé, kteří jsou zvyklí konzumovat tuny vizuálního obsahu a mobil odkládají jen málokdy. GT 5G je nezklame, baterie o kapacitě 4500 mAh vydrží opravdu dlouho. Filmový maraton jsme uspořádat nestačili, ale telefon by jej s klidem zvládl i bez nabíječky. A to i díky úsporným módům, které například okamžitě uspávají nepoužívané aplikace. Výhodou je i super rychlé 65W nabíjení, s nímž doplníte energii z nuly na 100 procent za zhruba 35 minut, přesně jak výrobce uvádí.

Nesmíme zapomenout ani na fotoaparát, respektive trojici fotoaparátů od Sony, které najdeme na zadní straně telefonu. Hlavním 64Mpx okem pořídíte velmi kvalitní snímky ne nepodobné těm, které umí 108Mpx kolega z nedávno představeného realme 8 5G. A to i za horšího světla. Dále je zde širokoúhlá 8Mpx kamera a makro kamerka s rozlišením 2 Mpx. Velmi se výrobci povedla mini čočka v předním displeji, která je připravená na selfies a má rozlišení 16 Mpx. Telefon realme GT 5G nabízí několik zajímavých fotografických funkcí, třeba režim pro pořizování pasových fotografií. To se může velmi hodit třeba při cestování.

A závěr? Novinka realme GT 5G je vlajkou se vším všudy. Cena je samozřejmě vyšší než u většiny ostatních modelů od realme, za své peníze ale hlavně díky čipsetu Snapdragon 888 5G dostanete opravdu závodní výkon, který vám budou závidět majitelé mnohem dražších přístrojů jiných značek.