Vliv digitálních zařízení

Dnešní děti tráví hodně času před obrazovkami, což může zhoršit jejich zrak. Rodiče by měli zajistit pravidelné přestávky a podporovat pobyt venku alespoň 2 hodiny denně. Pravidlo 20-20-20 (každých 20 minut se na 20 sekund dívat na objekt vzdálený 20 stop) může také pomoci.

Význam pravidelných prohlídek

Pravidelné návštěvy očního lékaře jsou klíčové pro včasnou diagnózu a léčbu myopie. U dětí do 15 let je důležité, aby dioptrie stanovil lékař, ne optometrista.

Revoluční MiYOSMART čočky

Brýlové čočky MiYOSMART od HOYA Lens CZ zpomalují progresi myopie pomocí technologie D.I.M.S. Kombinují zónu rozostření a zónu zaostření pro jasné vidění. Jsou odolné a vypadají jako běžné dioptrické čočky.

Ochrana před UV zářením

Kromě běžných brýlí jsou k dispozici také samozabarvovací čočky MiYOSMART, které chrání oči před UV zářením a jsou ideální pro děti, které často zapomínají měnit brýle.

Informovanost veřejnosti

Informovanost o rizicích a možnostech léčby myopie je klíčová pro zajištění zdravého zraku budoucích generací. Společné úsilí může výrazně přispět ke zlepšení kvality života dětí.

Navštivte vhodnou oční optiku

Pro profesionální péči o zrak vašich dětí je možné navštívit oční optiku Eurooptik – Žižkovo náměstí v Prostějově. Nabízí široký výběr brýlí, včetně MiYOSMART čoček a odborné poradenství. Pomohou vám zajistit, aby vaše děti měly ten nejlepší zrak a mohly si užívat života naplno.