Co všechno může způsobit špatně vybraná obuv? Budete se divit, ale třeba i bolest hlavy nebo další potíže, které byste si normálně vůbec nedali do souvislosti s nohama.

Nohy jsou podceňovanou částí našeho těla

Víte, že nohy jsou po srdci druhou nejvíce namáhanou částí našeho těla? Obecně se doporučuje udělat 10 000 kroků každý den, při běžných aktivitách uděláte obvykle 3 500 až 4 000 kroků. Většinu z nich samozřejmě v obuvi, kde je noha uzavřená.

Jak můžete nohám ulevit? V prvé řadě byste se měli přezouvat, není dobré být celý den v jednom páru obuvi. Důležité ovšem je přezouvat se do správných bot.

Lodičkám na ples se nevyhnete

Nikdo neříká, že musí váš botník obsahovat pouze zdravotní obuv. Jsou situace, kdy se prostě nehodí obout nic jiného než lodičky či jinou obuv, která pochopitelně není zrovna nejšetrnější k nohám. Každý z nás se však může pokusit trávit většinu času v dobrém obutí. Ideální k tomu je například česká zdravotní obuv Santé.

Zdravotní pantofle jako přezůvky

Děti školou povinné vnímají přezouvání jako nutné zlo, ve skutečnosti jde o velmi prospěšný zvyk. Když se nepřezouváte, noha je celý den uzavřená a potí se. Právě přezůvky jsou přitom příležitostí, jak noze dopřát komfort zdravotní obuvi. Ve škole či práci není třeba chodit ve stylových balerínkách, obuv Santé je praktičtější volbou, za niž vám nohy poděkují.

Ušetří vás od plochých nohou, patních ostruh, pokroucených prstů, bradavic, otlaků, odřenin, plísní, ale také bolestí zad a hlavy. Mimochodem, se zdravotní obuví je vhodné začít již od dětského věku.