Před devatenácti lety se Gustav Salinger a Jakub Mašata rozhodli, že nebudou pouze prodávat svítidla jiných značek, která pro ně postrádala originalitu a vtip. Začali tedy v garáži vyrábět svá vlastní sami. Zrodila se tak originální firma LuxLighting, která sídlí v Karlových Varech. Dnes už devět let vyrábí vlastní kolekce svítidel, před rokem spustili program zakázkové výroby a jsou schopni vyhovět i náročným požadavkům každého zákazníka.

Námi první navržené svítidlo prodáváme dodnes

Původní plán firmy byl nabízet světla jiných výrobců. „Bavilo nás to, ale často jsme se při instalaci svítidel setkávali s tím, že neodpovídala svou kvalitou, ceně a jejich konstrukce byla často navržena špatně," vzpomíná Gustav. V roce 2007 tak vyrobili svoje první světlo s názvem „quadra corona" a pronajali si dílnu. „Při návrhu tohoto světla jsme se zabývali každým detailem, aby byl výsledek co nejvíce precizní. Vyplatilo se a toto světlo má svou oblibu u zákazníku dodnes," vypráví Gustav.

Sklo nás naprosto uchvátilo a pracujeme s ním čím dál víc

Ve firmě LuxLighting se nevěnují pouze výrobě světel, ale také návrhům na osvětlení celého domu. Pracují i s několika architekty, díky nimž jsou světla ještě více minimalistická a hravá. „Velká část našich produktů vznikla na základě požadavků zákazníků větou: „Neuměli byste to takto?". Výroba netradičních zakázek nás mnohému naučila a nestydím se říci, že dnes jsou mantinely, přes které se už nedostaneme, poměrně nízko," říká Gustav. Pracovat se sklem pro ně byla nádherná zkušenost. „Sklo totiž nabízí nepřebernou škálu nápadů, až se z toho člověku točí hlava," doplňuje Gustav. Vyrobili tak ze skla například velice netradiční lampičku Lumijoy, která také plní funkci sexuální pomůcky.

„Máme před sebou spoustu plánů a jsme rádi, že jsme se při této příležitosti mohli zapojit do kampaně společnosti O2 Oceňujeme malé podnikání, díky které se nám snad podaří oslovit nové zákazníky," dodává s úsměvem podnikatel.

www.o2.cz/podnikatel/ocenujeme/