Nově otevřené moderní odběrové centrum Plazma Plus s. r. o. 
ve Zlíně se nachází na adrese Dlouhá 4216 v nově zrekonstruovaných prostorech. 
Již teď se těšíme na naše nové dárce plazmy!

KDO PLAZMU POTŘEBUJE?

Dvě třetiny lidí se v průběhu života dostanou do situace, kdy potřebují krevní plazmu. Výrobky a léky z ní denně zachraňují lidské životy. Krevní plazma je však nenahraditelná, nelze ji vyrobit v laboratořích. Proto jsou tisíce nemocných lidí odkázány na pomoc dobrovolných dárců plazmy.

KDY PLAZMA ZACHRAŇUJE ŽIVOTY?

  • Při vážných úrazech a operacích, kdy dochází k velké ztrátě krve, pomáhá obnovit objem krve a udržet životní funkce - V případě imunitních poruch a při krevních onemocněních (např. při léčbě hemofilie)
  • Při léčbě rozsáhlých a vážných popálenin
  • Při prevenci a léčbě infekčních onemocnění jako je žloutenka, vzteklina a tetanus

KDO MŮŽE DAROVAT?

Každý, kdo je zdravý a má 18-65 let. Před odběrem nezapomeň vypít alespoň 2 litry vody a dodržovat zdravý jídelníček bez tučných pokrmů. Tělo krevní plazmu dokáže obnovit do 48 hodin a celý zákrok můžete opakovat již za 14 dní.

KOLIK PLAZMY JE TŘEBA? NIKDY NENÍ DOST A STÁLE CHYBÍ!

Plazmy je v Evropě dlouhodobý nedostatek a potřeba neustále roste - na lécích vyrobených z plazmy závisí zdraví i životy mnoha tisíců pacientů.

Jeden příklad za všechny:
Pro léčbu jednoho pacienta s vrozenou krvácivostí (Hemofilií A) je potřeba darovat i přes 1000 odběrů plazmy ročně, aby se z ní vyrobilo dostatečné množství léků na udržení pacienta při životě. V současnosti žije v České republice téměř 1000 hemofiliků, z nichž zhruba pětina jsou děti do 18 let.

SPOLUPRÁCE S PLAZMOU PLUS

Rádi propojíme spolupráci se zajímavými partnery v rámci města a spojíme tak síly při zajímavém a potřebném projektu – např. darování plazmy pro charitativní účely, pro rozvoj města, podpoříme rádi studenty a také sportovce. Nyní již spolupracujeme například s hokejovými týmy TESLA Orli Znojmo a HC ZUBR Přerov, nebo s Oblastními charitami Písek a Znojmo.

Pro více informací navštivte www.plazmaplus.cz