Mám však pocit, že až v letošním roce, kdy jsme vystaveni celosvětové virové nákaze, jsme si uvědomili co je opravdu pro nás to nejdůležitější a co jsme často brali jako samozřejmost - naše zdraví !

V našem kraji je za stav zdravotnictví a našich nemocnic zodpovědný Pardubický kraj.

Již první víkend v říjnu budete mít možnost změnit vládu v našem kraji a rozhodnout tak kdo pro příští čtyři roky bude náš kraj řídit a vést. Proto Vám chci dnes představit za naše hnutí ANO 2011 naše návrhy a nápady v oblasti zdravotnictví.

Chceme výrazné změny a zlepšení.

Zdroj: Hnutí ANO

A určitě musím za náš za všechny poděkovat všem, kteří se o naše zdraví starají - lékařům, sestrám, zaměstnancům nemocnic, pracovníkům rychlé záchranné služby a dalším - díky vám všem za váš přístup a vaši starost o nás, vážíme si toho!

Pokud získáme Vaši důvěru v krajských volbách a budeme se podílet na vedení kraje - máme připraveny následující návrhy pro zlepšení kvality péče a přístupu k pacientům. Dostupná a špičková zdravotní péče je v dnešní době nejdůležitější.

Máme připraveno využití miliard korun do nových nemocnic a přístrojů. Jsou připraveny již pro přístí rok 2021 z financí Evropské unie, která se rozhodla rychle reagovat na virovou situaci a připravila peníze pro jednotlivé státy na okamžité zlepšení a modernizaci zdravotnictví. Jen pro náš kraj můžeme čerpat až 3 miliardy korun. Určitě to uděláme !

Postaráme se také o mnohem lepší podmínky pro práci lékařů, zdravotních sester a personálu našich nemocnic. Kromě toho, že prosadíme motivační programy, podpoříme i jejich další vzdělávaní. V praxi to bude vypadat tak, že pro ně zavedeme například příspěvky na stravovaní, ubytování, vzdělávací a jazykové kurzy a další benefity. 

Náš plán počítá i se zavedením asistenční služeb v každé nemocnici - pro pomoc pacientům v orientaci, jejich doprovod do ordinací, pomoc se zavazadly a podobně. O to se bude starat speciálně vyškolený personál. 

Prosadíme také zcela novou službu krajských nemocnic - zdravotní vozy. mikrobusy s profesionální posádkou a vybavením pro přepravu osob a léků. Pokud lékař rozhodne, vznikne pacientovi nárok na přepravu z domova do nemocnice a zpět, zdarma na základě nové služby Pardubického kraje a jeho nemocnic.

A jednoznačně podpoříme rodiny při narození dítěte - zavedeme porodné, krajský rodičovský příspěvek. Na podporu rodičů a jejich právě narozených dětí připravíme speciální částku ve výši  1.000,- Kč na nákup potřeb pro každého novorozence. Rodiče si po narození dítěte nakoupí potřebné zboží jako jsou pleny nebo dětské krémy, a pak pošlou elektronicky na kraj žádost k proplacení.

Bohužel žijeme v době s koronavirem. Já osobně vám mohu slíbit, že jsem a budu velmi aktivní v opatřeních proti tomuto viru a podpořím ochranu zdraví obyvatel našeho kraje. Pevně věřím, že již brzy, za několik měsíců, bude k dispozici vakcína proti této nemoci. Až se tak stane, zasadím se o to, aby jich pro náš kraj bylo dostatek a aby byla rychle dostupná pro všechny občany kraje našeho srdce - Pardubického kraje!

A pak jsme si v klidu všichni opět mohli říci - "Na zdraví!" 

ing.Martin Kolovratník

kandidát ANO 2011 na hejtmana Pardubického kraje

www.facebook.com/kolovratnikm

Zdroj: Hnutí ANO

Zadavatel: Hnutí ANO

Zpracovatel: LARSIN Media s.r.o.