Počátky značky Braun lze vysledovat do roku 1921, kdy si Max Braun otevřel dílnu na opravu výrobních dopravních pásů a svými opravami jim prodlužoval životnost. Jeho synové Artur a Erwin ve spolupráci s Ulmskou školou designu navázali na tradici trvanlivosti, spojili ji s lidským náhledem na věc a v roce 1951 převzali společnost vytvářející design produktů zaměřený na uživatele. Na rozdíl od ozdobného designu, který byl typický v polovině minulého století, přinesli na trh produkty, které sloužily praktickým potřebám, zjednodušily každodenní život a mohly obstát ve zkoušce času. Myšlenku dobrého designu určeného svou formou a funkcí pro miliony lidí dále rozvíjel a zvěčnil v 70. letech šéf designu Braun Dieter Rams a tyto principy se dají považovat za aktuální dodnes.

U příležitosti oslav 100. výročí vytvořila značka Braun limitovanou edici svých ikonických produktů v oblasti péče o vzhled a osobní péče, domácích spotřebičů, hodinek a hodin či zvukových systémů. Všechny produkty z výroční kolekce mají pětiletou záruku (po registraci produktu na stránkách výrobce), která potvrzuje závazek značky Braun navrhovat a vyrábět produkty tak, aby opravdu vydržely.

Po událostech posledních měsíců uživatelé sází na kvalitu a účel produktů a řídí se heslem „méně je někdy více“. Proto ve svém stém roce Braun věří, že je správný čas zahájit veřejný dialog o dobrém designu i mimo komunitu odborníků, a to především inspirováním a zapojením další generace studentů a uživatelů. V průběhu roku 2021 sdruží Braun vůdčí osobnosti ze světa designu, módy a kultury, aby se podělily o své názory na to, co dobrý design v dnešní době znamená a jak může pozitivně ovlivnit budoucí životní styl, vzdělávání a svět. Zásadní okamžiky v životě značky Braun si můžete prohlédnout na https://www.braun.cz/cs-cz/design-culture/timeline, a to kdykoliv během tohoto výročního roku.

Kolekce k 100. výročí obsahuje mimo jiné epilátory, zastřihovače na vlasy a vousy nebo holicí strojky. Kolekci lze zakoupit ve vybraných prodejnách a e-shopech, např. na alza.cz.

Zasoutěžit si můžete o pánský holicí strojek Braun Series 3 MBS3 z designové edice. Ať už potřebujete zastřihnout vousy, tvarovat detaily nebo se hladce oholit, s holicím strojkem Braun Series 3 MBS3 dosáhnete požadovaného vzhledu s naprostou přesností.

Otázka zní:

Jak dlouho vydrží v provozu po plném nabití tento holicí strojek?

a/ 20 min

b/ 25 min

c/ 30 min

Nápovědu najdete na alza.cz.

Odpovědi zasílejte od 29. dubna do 2. května na e-mailovou adresu soutez@denik.cz

Vyhrává 199. správná odpověď.