Česká společnost pro jakost je nejen uznávaným vzdělávacím centrem a autoritou v oblasti systémů managementu. Jejím posláním je také oceňovat subjekty – tj. jednotlivce i organizace, které kvalitu šíří, kvalitou žijí a aktivně se zasazují o její implementaci.

Předsedkyně společnosti Elena Stibůrková při příležitosti zveřejnění výsledků uvádí: „Jsme velice potěšeni, že i navzdory ne zcela příznivým okolnostem a přetrvávající atmosféře nejistoty, jsou organizace, které si drží vysoký standard řízení a kvalitu vnímají jako svoji konkurenční výhodu.“

Ambasador kvality ČR
Vítězem ceny v podnikatelském sektoru a nositelem titulu Ambasador kvality České republiky se stala pro společnost Edwards, s.r.o., globální lídr v oblasti vakua a snižování emisí. Hodnotitelé pozitivně vnímali zejména důraz na inovace a kvalitu, propracovaný systém interního firemního vzdělávání s výrazným zaměřením na oblast kvality.

Vítězem ceny Ambasador kvality České republiky ve veřejném sektoru se stala Praha 14, Úřad městské části Praha 14.
Hodnotitelé ocenili zejména vysoký důraz na digitalizaci činností úřadu a funkční systém managementu kvality. Úřad se může pyšnit také propracovaným způsobem hodnocení spokojenosti zákazníků – občanů a zaměstnanců, dobrými výsledky z těchto průzkumů a prací s nimi.

Zdroj: ČSJ

Cena Ambasador kvality je určená organizacím bez rozdílu velikosti a sektoru, které nejen nadstandardně dbají o zajištění kvality svých produktů a služeb, ale které se navíc chovají odpovědně a aktivně napomáhají šíření a propagaci kvality.

Cena za návrat do života
Cenu získala obecně prospěšná společnost PROSAZ, z.ú.
PROSAZ poskytuje sociální služby v oblasti osobní asistence, pečovatelských služeb a noční pohotovostní služby.

CZECH MADE
Novými držiteli tradiční značky kvality CZECH MADE jsou společnosti ELETH company s.r.o. - česká rodinná firma zabývající se výrobou modulárních staveb na klíč pod značkou Moduliving a společnost SOLODOOR a.s. vyrábějící interiérové dveře a zárubně.

Laureáty personálních ocenění se stali:

Zuzana Šidlichovská ze společnosti JABLOTRON SECURITY a.s. jako Manažerka kvality roku 2022.

Miroslav Jedlička, čestný předseda České společnosti pro jakost se stal držitelem Ceny Anežky Žaludové