Prvenství v kategorii Nejhezčí dům, blok nebo ulice získala zahrada Jana Tomíčka z Hartíkova. V kategorii Nejhezčí okno, balkon nebo terasa vyhrála suverénně terasa Lucie Klemsové ve Starém Městě. Právě tito soutěžící si s voňavou a pestrobarevnou výzdobou z květin a dalších rostlin poradili nejlépe.

Soutěž, která se konala pod záštitou Olomouckého kraje, přitáhla pozornost mnoha zájemců. „Velmi mě těší, že v letošním květinovém klání hlasovalo více než dvacet tisíc čtenářů. Stejně tak děkujeme všem, kteří se do soutěže přihlásili. Je skvělé vědět, že lidem i v dnešní době záleží na vkusném zvelebování okolí,“ popisuje zakladatel Olomouckého spolku okrašlovacího Richard Benýšek, který zasedal také v porotě. 

Květiny v hlavní roli
Ta letos rozhodně neměla lehkou práci. Z tisíců došlých fotografií vašich oken, balkonů, teras i domů a ulic vybrala porota v každé kategorii vždy pět nejlepších, kteří postoupili do druhého kola. Pak už záleželo pouze na vás, čtenářích Olomouckého deníku. Svým hlasem jste totiž rozhodli o vítězích v kategorii Nejhezčí dům, blok nebo ulice. Stejně tak jste vybrali i nejlepší účastníky v kategorii s názvem Nejhezčí okno, balkon nebo terasa. Připomínáme, že se soutěžilo o výhru v hodnotě deset, pět a tisíc korun včetně poukazu v hodnotě tisíc korun do olomouckého Bistra Nro 66 a další atraktivní ceny.

Když veřejný prostor rozkvete
V kategorii Nejhezčí dům, blok nebo ulice hlasující nejvíce ocenili Jana Tomíčka z Hartíkova, jehož divoká a pestrobarevná scenérie zahradních květin skutečně zaujala. Druhou příčku vybojovala Jana Kapusníková ze Svébohova se svou květinovou džunglí, jak stálo v popisku její „rozkvetlé” fotografie. Na třetím místě se umístila Eva Kubalová z Rokytnice, které patří velké díky za krásnou úpravu veřejného prostoru v podobě skalky podél silnice.

V náruči rostlin
První místo v kategorii Nejhezčí okno, balkon nebo terasa vybojovala Lucie Klemsová ze Starého Města. Její terasa je díky květinové výzdobě prostorem, který láká k odpočinku a relaxaci. Na druhé pozici se umístila Hana Přecechtělová z Přerova – Žeravice, která bodovala s vyzdobenou terasou zalitou odpoledním sluncem. Na třetí příčku, dle rozhodnutí hlasujících, dosáhla Hana Ševčíková z Přerova – Čekyně. Ta oslnila přímo „zenovou” terasou obklopenou květinami. 

Všem vítězům gratulujeme. Stejně tak děkujeme těm, kteří s námi do soutěže tento rok šli. 

Rekapitulace výherců:

Nejhezčí dům, blok nebo ulice
1. Jan Tomíček
2. Jana Kapusníková
3. Eva Kubalová

Nejhezčí okno, balkon nebo terasa
1. Lucie Klemsová
2. Hana Přecechtělová
3. Hana Ševčíková