Dle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) za rok 2019 nakoupilo přes internet 59 % jednotlivců v České republice, a to stejný podíl můžu i žen. Víte, že podíl takových osob se rok od roku zvyšuje? Ještě v roce 2005 nakupovalo přes internet pouze 6 % osob. Nikdo se letos zřejmě nebude divit, když kvůli pandemii covid-19 bude návštěvnost e-shopů mnohonásobně vyšší.

Podle statistik ČSÚ se na první příčce nakupování online drží jedinci ve věku 25–34 let (pouze 6 % procent osob v tomto věku nikdy přes internet nic nekoupilo). A nebude asi překvapením, že na druhé pozici se nacházejí mladí lidé ve věku 16–24 let. Za rok 2019 nakupovalo online 81 % z nich.

Zdroj: www.zoot.cz

Jak budou fungovat Vánoce na ZOOTu

Zoot není zdaleka jen obchod s módou. Na e-shopu najdete nejen „měkké dárky", ale také doplňky, vybavení domova, sportovní oblečení a nově také kosmetiku, takže radost pod stromečkem můžete udělat každému. Aktuálně pro vás ZOOT připravil i výběr oblíbených vánočních dárků. A pokud nevyberete konkrétní produkt, darujte pod stromečkem ZOOT poukaz ve vámi zvolené hodnotě. Obdarovaný si pak vybere cokoliv bude chtít.

Nakupování online má nespočet výhod. V pohodlí a teple domova máte na nakupování čas, můžete nakoupit třeba o půlnoci a nemusíte vytáhnout paty z domu. Zakoupené zboží může být doručeno na výdejní místo, poštu nebo až k vašim dveřím. Také si můžete nechat odeslat zboží přímo na výdejnu ZOOT, kde si vše můžete rovnou vyzkoušet (pokud opatření proti koronaviru dovolí), prohlédnout a případně vrátit. Jaké jsou způsoby platby? Všude se doporučuje platit hlavně platební kartou předem, ale můžete využít i službu na dobírku nebo zaplatit na výdejně.

Zdroj: www.zoot.cz

ZOOT v době epidemie COVID-19

I ZOOT se musel aktuálním opatřením kvůli koronavirové epidemii přizpůsobit. Samozřejmostí jsou hygienická opatření, nošení roušek a dezinfekce ve skladech a výdejnách, a také správné hygienické zacházení s vráceným zbožím. Většina výdejen zboží funguje, maximálně je upravena otevírací doba. Aktuální stav si vždy ověřte na webu ZOOTu.