O kvalitě piv na odborných soutěžích rozhoduje degustační komise složená z pivovarníků, pedagogů a odborníků ze středních a vysokých škol i státních institucí. Nejnověji v soutěži České pivo 2021 zabodoval dvanáctistupňový ležák Zubr Gradus, který se stal nejlepším světlým ležákem roku. Navázal tak na své absolutní vítězství v soutěži o Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2021, ve které v létě získal již podruhé za sebou titul absolutního vítěze soutěže.

ZUBR GradusZUBR GradusZdroj: Pivovar ZUBR a.s.

Pivovar je také držitelem ocenění Klasa A a chráněného zeměpisného označení České pivo. Pozadu ale nezůstávají ani další piva z produkce pivovaru. Nejlepším výčepním pivem byl v soutěži České pivo vyhlášen Zubr Classic, z pivovarnické přehlídky International Beer Festival Budweis v Českých Budějovicích si před nedávnem Zlatou pivní pečeť odvezl čtyřikrát chmelený ležák Zubr Grand.

V pivovaru Zubr vsadili na tradiční výrobu

Klíčem k úspěchu jsou především kvalitní suroviny a poctivý přístup. Vše začíná už na varně a pokračuje kvašením na otevřené spilce a dlouhým zráním v ležáckém sklepě při nízkých teplotách. Pivo Zubr poznáte podle typického chmelového aroma, které získává díky prvotřídní kvalitě chmele. I z tohoto důvodu pivovar Zubr úzce spolupracuje s lokálními chmelaři v Tršicích a Kokorách, kde se pěstuje tradiční česká odrůda aromatického chmele – Žatecký poloraný červeňák. Ten patří k nejkvalitnějším chmelům na světě.

Zdroj: Pivovar ZUBR a.s.

Zubří šampioni

Nejprodávanějším pivem z portfolia pivovaru Zubr je Zubr Grand. Jedná se o světlý ležák s vyšší plností a barvou, který vyniká výraznou lahodnou hořkostí. Každá várka je chmelena podle prvorepublikové receptury na čtyřikrát v přesně daných časech a množství, díky čemuž si pivo zachová příjemné aroma čerstvě načesaného chmele.

Zdroj: Pivovar ZUBR a.s.

Zubr Gradus je světlý dvanáctistupňový ležák uvařený z několika odrůd českého chmele, zejména z aromatického Žateckého poloraného červeňáku z tršické oblasti, a z kombinace klasického a speciálního moravského sladu zvaného "karapils". Ten dodává ležáku vyšší plnost a příjemnou zlatou barvu s jantarovo-medovými odstíny.