Ceny bytů k prodeji dosáhly svého maxima.

Nelze vyloučit, že bude i nadále docházet k cenovému nárůstu. Bude se však jednat jen o lokální výjimky a nárůst již nebude tak strmý, jako v posledních pěti letech. Většina měst již zaznamenala stagnaci cen lukrativních bytů a lze tedy tvrdit, že ceny pro prodej domů i ceny pro prodej bytů právě dosáhly svého maxima. Do budoucna tak nejen, že ceny bytů již příliš neporostou, očekávat můžeme i jejich pokles. To, jak rychle pád cen přijde a jak zasáhne trh, závisí na konkrétních městech i atraktivitě prodávaných nemovitostí.

Zdroj: denik

Kupuje se stále dál. Může za to i pronájem bytů v Plzni.

I přes vysoké ceny a očekávané nasycení trhu levnějšími nemovitostmi je o byty velký zájem. Zejména menší byty a garsonky jsou oblíbenou komoditou investorů. Nemusíte se tedy bát, že vinou vysokých cen nenajdete kupce. Ziskový je nyní totiž nejen prodej, ale i koupě nemovitosti, zvláště jedná-li se o byty v lukrativních čtvrtích krajských měst. V Plzni je největší zájem o byty k pronájmu, které jsou v blízkosti MHD, průmyslových center (a)nebo velkých firem. Odbyt mají ale i byty blízko centra nebo univerzity.

Zdroj: denik

Teď je ten správný čas na prodej domu i bytu v Plzni.

Důvodů, proč s prodejem bytů dále neotálet, je hned několik. Jedním z nich je i nově vznikající zástavba, která nabídne nejen investorům desítky nových bytů v dobré lokalitě za příznivé ceny. Ceny samozřejmě nemohou růst do nekonečna, proto je jejich opětovný pokles otázkou blízké budoucnosti. Vzhledem k aktuální poptávce by byla škoda prošvihnout příležitost a nechat si ujít možný zisk.