Společnost ARPEG vznikla na jaře 2018, avšak stojí za ní profesionálové, kteří se v oboru pohybují více než 15 let. Za tu dobu se podíleli na instalaci nespočtu FVE v Česku i v zahraničí. Něco jim však na trhu chybělo. Firma s lidským přístupem, jež se bude ke klientům chovat vždy férově. A tak ji založili. Postupem času přibrali ještě odborníky na tepelná čerpadla, a tak dnes s úspěchem instalují i ta. 100% na klíč, zákazník se o nic nestará.

Co očekávat od tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo je jedinečnou příležitostí, jak vytápět dům levně a ekologicky. Ušetřit může až 2/3 nákladů na vytápění, a ačkoliv je jeho pořízení samozřejmě spojeno s jistou investicí, značnou část z ní může pokrýt státní dotace.

Jistě jste slyšeli, že existuje několik druhů tepelných čerpadel. Nejrozšířenější je tepelné čerpadlo vzduch/voda. Tento typ čerpadla má venkovní jednotku, která pomocí lamelového výměníku přijímá energii ze vzduchu a předává ji chladivu. Chladivo je nasáto kompresorem, zvyšuje se jeho teplota. Jakmile je dostatečně ohřáté, proudí do vnitřní jednotky. Ta už jen převezme teplo a posílá jej dál do domu.

Toto splitové tepelné čerpadlo se dá nainstalovat do novostaveb i starších domů, nejsou potřeba téměř žádné zásahy do budovy. Vnitřní jednotku lze dát prakticky kamkoliv, není hlučná. Ta venkovní se dává na fasádu, nebo postaví na zem. A hlasitost chodu? Obavy jsou zbytečné, existují i extrémně tiché modely, co se využívají v řadových domech či na sídlištích.

Dnešní tepelná čerpadla jsou tichá, dají se používat i pro chlazení (místo klimatizace) a třeba takové tepelné čerpadlo Viessman lze připojit do internetu a ovládat jej přes Viessmann aplikaci. Obsluha čerpadla složitá není.

Zdroj: ARPEG.cz

Jak si vybrat firmu pro montáž tepelných čerpadel?

Všechno to zní fajn, rádi byste tepelné čerpadlo měli doma? Pak je na čase spojit se s profesionály, kteří vám pomohou vybrat vhodné čerpadlo a zajistí jeho instalaci a nastavení. Firem, které nabízejí montáž tepelných čerpadel, je v Česku dost. Jedná se o boom, na kterém se spousta společností snaží dobře vydělat.

Důležité je vybrat si firmu, jež svému oboru opravdu rozumí. Nechtějte prodejce, ale firmu, která zaměstnává instalatéry a řemeslníky z oboru. V ARPEG toto funguje. Mají vlastní instalatéry, elektrikáře, revizní techniky. Pokud vás cokoliv bude zajímat, můžete se zeptat přímo v jejich technickém oddělení. Pracovníci z tohoto oddělení jsou tady právě pro zodpovídání dotazů klientů, a to ještě před podpisem smlouvy. Rádi s vámi do nejmenších detailů proberou, jak tepelné čerpadlo funguje, propočítají, kolik vám pomůže ušetřit apod.

Klientům se věnují opravdu od začátku do konce a jejich cílem rozhodně není za každou cenu vydělat.

  • Jestliže pro vás tepelné čerpadlo není vhodné (finančně výhodné), na rovinu vám to řeknou.
  • Technici vám pomohou najít ideální tepelné čerpadlo pro vás, aby nebylo „slabé“, ale ani „předimenzované“.
  • Vyberou s vámi vhodné místo pro venkovní jednotku, abyste hlukem neobtěžovali sousedy.
  • Postarají se o vyřízení dotace na tepelné čerpadlo.

Jestliže sháníte tepelná čerpadla na klíč, tady jste určitě správně. Německá kvalita Viessmann, firma s dlouhými zkušenostmi a minimální zálohy předem (předem dáváte zálohu pouze na 20 000 Kč). Za zmínku stojí i rychlost realizace, čerpadlo budete mít namontované nejpozději do 3 měsíců, což u konkurence rozhodně není samozřejmost.

Jak je to s dotacemi?

Velmi častá otázka. Pro získání dotace je nutné splnit veškeré podmínky (např. topidlo musí pokrývat min. 51 % na vytápění) a správně vyplnit veškeré papíry. Pro člověka, který o dotaci nikdy nežádal, se jedná o poměrně náročný úkol. Jediným možným řešením je obrátit se na firmu, jež dotace přímo vyřizuje. V ARPEG se o své klienty starají od A až do Z a vyřízení dotace mezi jejich péči samozřejmě patří.

Pro některé klienty možnost získání dotace rozhoduje o tom, zda si tepelné čerpadlo pořídí, nebo nikoliv. Neváhejte se o dotacích informovat hned od začátku, v ARPEG mají s jejich vyřizováním bohaté zkušenosti a dokáží vám říct, jestli na ni dosáhnete.

Samotná instalace tepelného čerpadla je hračka

Své tepelné čerpadlo budete mít nainstalované do tří měsíců od prvotního kontaktu s ARPEGem. V počáteční fázi vám technici pomohou vybrat vhodné tepelné čerpadlo, zodpoví vám veškeré otázky, pobavíte se o možnosti dotace z programu Nová zelená úsporám. Samotná realizace tepelných čerpadel od firmy ARPEG je pak velmi rychlá.

Technici k vám dorazí s veškerým materiálem. Vhodně umístí vnitřní i venkovní jednotku tepelného čerpadla, které následně spojí chladírenským potrubím a vše potřebné  se zapojí. Pracovníci ARPEGu vám zároveň vysvětlí, jak čerpadlo funguje a jak ho ovládat – a to je vše. Takto jednoduché to bude.

Jak takové tepelné čerpadlo vypadá? Kam byste ho doma mohli dát? Kolik zhruba stojí a jakou část pořizovací ceny dokáže pokrýt dotace? Tohle všechno vám v ARPEGu zodpoví. Kdo chce nejdříve chvíli zkoumat sám, ten si může prohlédnout ještě reference firmy. Ale opravdu se nebojte ozvat, třeba jen pro nezávaznou konzultaci. Férovější odborníky budete hledat těžko. A působí po celé ČR.