Paní Ivana potřebovala u svého domu vyřešit hned dva problémy najednou. Chtěla zastřešit vířivou vanu na terase a zároveň si zvětšit obytný prostor domu. Klasická zimní zahrada se jí ale nezamlouvala, protože by v letních měsících nenabízela otevřený prostor na čerstvém vzduchu, ani přímý kontakt se zahradou. „Chtěli jsme zastřešení, které by bylo možné kdykoli otevřít, abychom si v létě nemuseli připadat jako ve skleníku," říká paní Ivana.
Po posouzení několika možností se paní Ivana rozhodla pro posuvné zastřešení terasy CORSO od společnosti ALUKOV a své rozhodnutí si nemůže vynachválit. Díky tomuto zastřešení získala variabilní místnost, kterou lze lehkým pohybem plně otevřít a proměnit ji v běžnou terasu. Paní Ivana má na terase celoročně vířivku, jídelní stůl i další vybavení, které může kdykoli uzavřít a uzamknout před nevítanými návštěvníky. Se zastřešením nemá téměř žádnou práci - celý systém je bezúdržbový, stačí jen jednou za čas umýt skleněné výplně a tím starost o CORSO končí.

Zdroj: Alukov

Jednotlivé části zastřešení lze díky unikátnímu pojezdovému systému velmi snadno posouvat.

Pro paní Ivanu se zastřešená terasa stala synonymem odpočinku a rodinné pohody. Po práci zde ráda relaxuje ve vířivé vaně a čas od času sem pozve své známé na barbecue party, kterou nepřekazí špatné počasí a díky zabudované moskytiéře ani otravný hmyz. „Často u nás pořádáme rodinná setkání, při kterých si děti hrají venku a dospělí popíjejí víno na terase. Zastřešení navíc snižuje hluk, takže můžeme na terase sedět až do pozdních hodin bez obav, že bychom rušili sousedy," dodává paní Ivana. Pro úplné soukromí může paní Ivana zatáhnout zabudované stínění, aby ji v jejím rozjímaní nic nerušilo.

Zdroj: Youtube

Videorecenze posuvného zastřešení paní Ivany. Více recenzí naleznete ZDE.

Společnost ALUKOV, která zastřešení vyrábí a dodává, zaměřila paní Ivaně terasu a navrhla jí zastřešení na míru tak, aby nejlépe odpovídalo jejím představám i možnostem domu. Poté pracovníci ALUKOVu zastřešení na místě složili a odborně namontovali.

Komplexní péče o zákazníka

Zastřešení teras CORSO vyrábí tradiční český výrobce ALUKOV v mnoha tvarových i barevných variantách. Zastřešení bylo oceněno odbornou veřejností a získalo Známku kvality v rámci soutěže Stavba roku 2016.

Možnost si zastřešení CORSO vyzkoušet na vlastní kůži se vždy vyplatí. Navštivte showroom v Praze nebo v obci Orel blízko Chrudimi, kde vám kvalifikovaní pracovníci zastřešení představí. „Dále je možné vidět a vyzkoušet si CORSO je na výstavách, tou nejbližší je STAVOTECH v Olomouci od 3. do 5. listopadu," zve na výstavu Mgr. Zdeněk Kohák, marketingový ředitel společnosti ALUKOV, která vám již přes 20 let dotváří domov.