Zakladatel společnosti Gistav Adam SchwanhäusserZakladatel společnosti Gustav Adam SchwanhäusserZdroj: Schwan Cosmetics CR, s.r.o.Schwan Cosmetics CR, s.r.o. své podnikání v Českém Krumlově rozvíjí od roku 2001. Stavební kámen společnosti byl položen však již o šest generací dříve. V roce 1865, kdy nebylo pochyb o tom, že celosvětový rozvoj průmyslu, umění a vědy poskytuje dobré podmínky pro podnikání, Gustav Adam Schwanhäusser rozpoznal tehdejší příležitosti a potenciál. Odkoupil společnost ve finančních potížích, která zahájila strojní výrobu tužek o deset let dříve. Touto svou odvážnou investicí započal úspěšnou cestu. Formoval společnost svými podnikatelskými schopnostmi, zvídavou myslí, vizí budoucnosti a již ve svých dobách se stal světovým lídrem ve výrobě psacích a kosmetických tužek, které prosluly pro svou inovaci a kvalitu.

Tužka na obočí první kosmetickou tužkou na světěTužka na obočí první kosmetickou tužkou na světěZdroj: Schwan Cosmetics CR, s.r.o.

První kosmetická tužka spatřila světlo světa v roce 1927
Zatímco odvahu v podnikání tohoto velkého muže dnes rozpoznáváme každý den v povědomě známých psacích potřebách Schwan-Stabilo, jen málokdo ví, že to byla právě ona společnost, jíž byl zakladatelem, která kosmetickému průmyslu pod značkou Schwan Cosmetics jako první nabídla revoluční pomůcku pro podtržení krásy ženy. Světovou průkopnicí byla tužka na obočí, vyrobená z dermatografu – speciální tužky uvnitř s materiálem na bázi vosku, který chirurgové používali při operacích k označení na kůži. Kosmetička Max Factor byla první nadšenou zákaznicí a nedlouho poté již putovaly velké dodávky do Ameriky, Německa a dalších států. Díky naslouchání poptávek zákazníků se portfolio postupem času rozšířilo i o tužky na oči a rty.

 Schwan kosmetická tužka roku 1927Schwan kosmetická tužka roku 1927Zdroj: Schwan Cosmetics CR, s.r.o.

Schwan Cosmetics dobývá celý kosmetický svět
Jak jde čas, generace po generaci, společnost s labutí v logu, symbolizující čistotu, krásu a dokonalou kvalitu, uvádí na trh řadu produktových inovací, které otevírají cestu moderním kosmetickým tužkám a stává se výrobcem pro všechny renomované kosmetické značky po celém světě. Dnes je společnost jednou z nejúspěšnějších rodinných firem, velkou mezinárodní holdingovou skupinou.

 Schwan Cosmetics kosmetická tužka dneškaSchwan Cosmetics kosmetická tužka dneškaZdroj: Schwan Cosmetics CR, s.r.o.

Krása z Českého Krumlova
Přestože ideály krásy se s dobou neustále mění a spotřebitelé jsou stále náročnější, Schwan Cosmetics CR díky dlouholeté tradici, pevným hodnotám, inovacím a dokonalé kvalitě odpovídá svou přední pozicí na poli kosmetického trhu. Právě z Českého Krumlova byla představena nejedna novinka celému světu. Nové výrobní technologie, výzkumy, zpracování kosmetické hmoty novodobým způsobem i snaha o udržitelnost a maximálně přírodní produkty posouvají původní vizi stále dopředu.

 Schwan Cosmetics kosmetická tužka dneškaSchwan Cosmetics kosmetická tužka dneškaZdroj: Schwan Cosmetics CR, s.r.o.

Sledujte příběh jedné z nejúspěšnějších firem v Česku na sociálních sítích Schwan Cosmetics CR Linkedin a Instagram, aktuální nabízené pozice na kariérním webu www.schwancosmetics-cz-prace.cz.
Zdroj: Schwan Cosmetics CR, s.r.o.