Hodně o tom ví Luděk Lhotka, jednatel společnosti EFAFLEX CZ, která v jihočeské Olší u Tábora vyrábí nejrychlejší průmyslová vrata na světě

Vaše společnost vyrábí nejrychlejší vrata na světě. Jak rychle se otevírají? Opravdu ve světě nemají v rychlosti konkurenci?
Ano, EFAFLEX opravdu vyrábí nejrychlejší vrata světa. Naše vrata dosahují rychlosti až 4 m/s a jsou tak až 6krát rychlejší než běžná průmyslová vrata. Navíc jsou maximálně spolehlivá, bezpečná a certifikovaná pro různá prostředí. I proto jsou rychloběžná vrata z našeho výrobního závodu oblíbená u zákazníků na všech pět kontinentech.

Jak jste této rychlosti docílili?
Rychlost vrat je dána naší unikátní spirálou, která je výsledkem našeho vlastního vývoje a inovativního inženýrství. Spirála má jedinečnou konstrukci, integrované vyvážení a také dokonalé zpracování. To jsou hlavní důvody její rychlosti a spolehlivosti, které jiná vrata nemohou nabídnout.

Pro jaké provozy jsou rychloběžná vrata EFAFLEX vhodná?
Stručně řečeno pro všechny myslitelné provozy – od potravinářství přes mrazírenství a robotické provozy až po farmacii a vrata pro extrémní prostředí. Aktuální nabídka obsahuje 65 typů vrat a v případě potřeb dokážeme vyvinout pro klienta vrata přesně taková, jaká potřebuje.

Jak dlouho se vývoji a výrobě rychloběžných vrat věnujete?
EFAFLEX segment rychloběžných vrat vytvořil před necelým půlstoletím a dodnes je v tomto segmentu jedničkou. Žádný jiný výrobce nedokáže vyrobit tak rychlá a spolehlivá vrata v takovém množství typů.

Neprojeví se rychlost vrata na zvýšené spotřebě energií?
Neprojeví. Naše vrata jsou nejrychlejší a jsou zároveň i velmi úsporná. Navíc díky rychlému otevírání (a zavírání) šetří i provozní náklady – například z výrobních hal tak neutíká drahé teplo nebo v případě mrazíren chlad. Rychloběžná vrata také prokazatelně zrychlují logistické toky ve firmách.

Jak je to s životností vrat?
Ta je přímo úměrná jejich pravidelné údržbě. V případě správného servisu není výjimkou, že vrata v náročných podmínkách spolehlivě fungují i po dvaceti letech.

Je stejně rychlý i váš servis?
Ano, je. Je to dáno i tím, že jako jediní dokážeme v našem výrobním závodě vyrobit většinu náhradních dílů do 24 hodin. Servis navíc provádějí naši zaměstnanci, nikoli nasmlouvané servisní firmy. To všechno dává našim klientům jistotu, že v případě potřeby dostanou rychlý a kvalitní servis.

EFAFLEX - CZ s.r.o., Olší 55, Opařany, 391 61, https://www.efaflex.cz/