Při příležitosti 25. výročí založení firmy Wöhler Bohemia s. r. o. se sídlem v Pelhřimově se uskutečnil Den otevřených dveří pro studenty Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov.

Příležitost seznámit se s výrobním programem obou firem využilo cca 200 učňů a studentů.
Firma Wöhler Bohemia s. r. o. v posledních letech rozšířila strojírenskou výrobu jednoúčelových strojů. Specializuje se zejména na produkci strojů pro kartáčnický průmysl, a to především na stroje na výrobu malířských válečků, štětců apod.

Dále firma disponuje vývojovým a konstrukčním oddělením. Většinu komponentů ke strojům si taktéž sama vyrábí.
Kromě strojů firma vyrábí také technické kartáče a různé nářadí pro kominíky, plynaře i instalatéry. V ČR prodává přístroje určené k analýze spalin, měření prachu, detekční přístroje plynu a inspekční kamery na revize komínů a prohlídky instalačních rozvodů.

Předání daru pro firmu Wöhler Bohemia s.r.o.Zdroj: Wöhler Bohemia s.r.o.Předání daru pro firmu Wöhler Bohemia s.r.o.Autor: Wöhler Bohemia s.r.o.

Firmu navštívil i ředitel SPŠ-SOU pan Mgr. Pavel Hlaváček, kterého zaujala výroba strojů od vývoje přes konstrukci až k uvedení finálního výrobku do provozu. Rovněž zmínil týmovou atmosféru v obou firmách. Tato akce určitě může podle pana ředitele rozšířit obzor studentům při rozhodování o budoucím zaměstnání. Ze zpětné vazby, která vyplynula z diskuze se studenty, zjistil pozitivní ohlasy na firmy a na rozmanitost ve výrobě v oblasti automatizace, programování a vývoje.

Wöhler Bohemia s.r.o., Za Náspem 1993, 393 01 Pelhřimov, Tel.: +420 565 323 076, bohemia@woehler.cz, www.woehler.cz