V roce 1968 spatřil světlo světa Princip. Souprava, která stála na začátku nové etapy porcelánky G. Benedikt – výroby hotelového porcelánu. Princip vznikl podle návrhu pana L. Švece a vyrábí se dodnes.

Velká změna se udála v 90.letech

Po Sametové revoluci se G. Benedikt (tehdy s názvem Hotelový porcelán Karlovy Vary) ocitl na křižovatce. V roce 1992 se porcelánka stala členem švýcarské skupiny Keramik Holding AG Laufen.  A hned za 10 let V roce 2002 se G. Benedikt vrací do českých rukou. Porcelánku kupuje a v jejím čele od té doby dodnes  stojí Marek Stanzel. Od roku 2009 společně s Pavlem Janákem.

Čas běží nezadržitelně dál. A s ním i nové trendy v gastronomii. V roce 2010 oslňuje (nejen) kuchaře porcelánová kráska jménem Ess Klasse, určená pro fine dining. Nasazuje vysokou laťku, kterou se ovšem G. Benediktu daří udržet – i nadále.

Active – nový projekt pro sociální sféru, hlavně domovy seniorů tento projekt je velmi žádaný  a od té doby ho stále rozvíjíme a úspěchy v zahraničí, ale nyní hlavně i v Česku  jsou opravdu velké.

Že porcelán nemusí být jen bílý a že téměř nic není nemožné, dokazuje souprava Country Range a následně pak ještě úspěšnější  kolekce Lifestyle.  Za zvládnutí výroby barevné glazury v průmyslovém měřítku si G. Benedikt může připsat prvenství v Evropě.

Country Range první barevná glazuraZdroj: G. Benedikt

Poslední novinkou porcelánky G. Benedikt je žulová inspirace  která zazářila na několika světových veletrzích, je Granit. Souprava k nerozeznání od opravdové žuly. Jak je vidět, pořád je co objevovat. Příběh porcelánky G. Benedikt ještě zdaleka nekončí…

GranitZdroj: G. Benedikt

Stále hledáme nové trendy a inspiraci, jak pozvednou gastronomii na uživatelsky co nejpříjemnější úroveň .

Ověřili jsme si také v našich podnikových prodejnách , že naše inovativní směry nás posouvají i do skupiny výrobců pro domácnosti . Naše tvary  a designy jsou jiné , neokoukané a konečnému spotřebiteli se líbí tak, že připravujeme nové kolekce směřované hlavně na tyto klienty.

házenkaZdroj: G. Benedikt

Skupina G.Benedikt  ušla velký kus cesty v historii, v investicích – dnes jsme velmi moderní a nově zainvestovaná firma, v designu jsme myslím vyjímeční a máme stále mnoho nápadů, jak oslovovat naše klienty do budoucna nejen ty profesionální , ale i ty doma , kteří také chtějí mít kvalitní porcelán od tradičního českého výrobce .Byli jsme tu před 138 lety, jsme tu nyní  a budeme tu dalších mnoho desítek let a budeme vyrábět kvalitní a hezký porcelán pro Vás se srdcem tak jako dodnes.

porcelánové srdceZdroj: G. Benedikt

G. Benedikt Karlovy Vary s. r. o.
1. máje 30/32
360 06 Karlovy Vary
+420 353 406 111
info@gbkv.cz
https://gbenediktgroup.com/cz/