V současnosti firma rozvíjí nové výrobní postupy jak ve strojní, tak v ruční výrobě, která drží podstatný podíl na celkovém obratu. Za uplynulou dekádu proběhly významné investice do strojního  a technologického vybavení, což je nezbytné, pokud se firma chce udržet ve světové špičce a obstát v konkurenci. Sklárny mají pod jednou střechou všechny technologie na výrobu a zpracování borosilikátové skla.

Produktové portfolio zahrnuje sortiment domácího, laboratorního, technického, průmyslového skla, trubice, tyče, kapiláry a aparatury. Společnost je významným globálním exportérem, vyváží do více než 90 zemí světa, a to 95 % z celkové produkce. V posledních letech se daří např. obnovovat obchodní spolupráci v Rusku, a to hlavně s výrobky pro domácnost a v oblasti průmyslových aparatur. I z těchto důvodů potřebuje společnost nové, kvalitní zaměstnance, kteří budou oporou v jejím dalším vývoji.

Zdroj: Kavalierglass, a.s.

Kavalierglass je progresivní i v procesu inovací produktů. Na nejvýznamnějších světových veletrzích pravidelně představuje novinky ze všech produktových skupin, reflektuje v nich poptávky z trhu, požadavky zákazníků a v neposlední řadě do svých výrobků promítá i nové technologické možnosti.

Sklárny přirozeně reagují na aktuální ekologické téma „plasty“. Na současnou situaci a tento alarmující fakt, kdy svět zaplavují tuny plastového odpadu, se rozhodly upozornit na největším veletrhu spotřebního zboží ve Frankurtu nad Mohanem. Omezit plasty se snaží i Evropská unie, která chce od roku 2021 zakázat používání jednorázových plastových výrobků. Do jedné z deseti skupin patří i jednorázová brčka. Kavalierglass na tuto skutečnost ihned reagoval a vyvinul velice úspěšnou řadu rovných a zahnutých skleněných brček, která jsou vhodná pro širokou škálu nápojů.

Na Ambiente byla představena i ucelená řada celoskleněných zásobníků se silikonovým těsněním, Pure glass storage system.  Zásobníky jsou unikátní v tom, že potraviny nejsou v přímém kontaktu s plastem.  Další novinkou byla kolekce SATURN: celoskleněná konvice, otevřený tvar šálku a podšálek. Komplet pro servírování čaje byl inspirován původní kolekcí Ladislava Sutnara, navrženou ve 30. letech minulého století. Na veletrhu byla představena kompaktní kolekce dvojstěnných výrobků, jež mají jedinečné termoizolační vlastnosti. Vynikají i díky jednoduchému pitnému okraji, který umožnuje příjemnější konzumaci.

V letošním roce se sklárny dvakrát účastnily veletrhů v Číně.  „Pro toto teritorium se nám podařilo získat nové distributory, věříme zde ve strmý růst obratu „říká Ing. Jitka Jiránková, obchodní a marketingová ředitelka.

Zdroj: Kavalierglass, a.s.

Na podzim se Kavalierglass podívá do nejlidnatější země světa potřetí, bude zde vystavovat na Mezinárodním veletrhu  „ China International Import Expo 2019“. Prezentovat se v Šanghaji bude společně s dalšími tradičními významnými českými značkami. Expozice pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu by měla klást důraz na silnou sklářskou tradici naší země.

Pokud se i vy chcete stát součástí tohoto celosvětově úspěšného podniku, rádi vás u nás uvítáme.

Kavalierglass, a.s. Sklářská 359, 285 06 Sázava