Výroba jeřábů má v královském městě Slaný tradici již od 70. let minulého století. Dovednost a um zdejších mistrů řemesla neušly pozornosti zahraničních investorů. Pro rozvoj společnosti byl zásadní vstup německé skupiny Demag v roce 1995, díky kterému se naše firma dostala do první ligy výrobců mostových jeřábů. Mimochodem Demag, který vyvinul jako první elektricky poháněný jeřáb již v roce 1887, se řadí mezi vůbec nejstarší evropské značky, jako jsou například Peugeot, DuPont či česká Becherovka. 

Dalším důležitým mezníkem je pro naši společnost rok 2017, kdy se Demag stal součástí nadnárodní skupiny Konecranes a společně nyní tvoří špičku ve světové výrobě průmyslových a přístavních jeřábů a vysokozdvižných vozíků.  Holding Konecranes je světový lídr v oblasti zdvihacích zařízení, zaměstnává více než 17 000 zaměstnanců v 600 pobočkách v 50 zemích. 

Konecranes and Demag ve Slaném dosahuje obratu téměř půl miliardy Kč a ročně vyrobí přes 1 300 zdvihacích zařízení pro výrobce z nejrůznějších průmyslových odvětví. Jsme jedničkou na trhu zdvihacích zařízení v České republice. Obě naše značky, Konecranes i Demag, fungují do značné míry samostatně, obdobně jako například značky aut u velkých automobilových koncernů, ale zároveň se Konecranes i Demag doplňují a dokážou tak společně pokrýt širokou škálu potřeb našich zákazníků.

Vstup Konecranes znamená pro naši společnost přístup na nové trhy. Ve Slaném vyrábíme jeřáby pro zákazníky z celého světa, využívají je i takové renomované společnosti, jako například Siemens či Linde. Naše jeřáby nacházejí uplatnění v širokém spektru výrobních oborů.  Automobilový průmysl, přístavy, energetika, stavebnictví, chemický průmysl, hornictví, likvidace odpadů, ale i stavba lodí a letadel, to jsou namátkou jen některá odvětví, kde jeřáby pomáhají při zvedání a přemísťování břemen. Výrobní technologie a procesy, kterými společnost v rámci slánské výroby disponuje jsou: obrábění, svařování, tryskání, lakování a montáž, balení a logistika.

Sílu značek Konecranes a Demag vytvářejí lidé. Kvalifikovaní zaměstnanci jsou pro nás klíčem k úspěchu a na spokojenost zaměstnanců klademe velký důraz. Nabízíme celou řadu zajímavých zaměstnaneckých benefitů, jako například 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování v podnikové jídelně, bonus za flexibilitu, odměny za pracovní a životní výročí, penzijní připojištění, zaměstnanecké akcie, roční odměnu a vánoční bonus, jazykové kurzy či zvýhodněné tarify pro mobilní telefony.  

Konecranes and Demag s.r.o., Bienerova 1536, 274 81 Slaný, Czech Republic
P: +420 312 514 111, 121
E: sly.corporate@konecranes.com
konecranes.cz | demagcranes.cz