sídlo ve ŠvédskuZdroj: LINDAB s.r.o.

Z historie společnosti…

Společnost Lindab vznikla v roce 1956 ve švédském Linghultu jako malá klempířská firma. Později své aktivity přesunula do Båstadu na poloostrově Bjäre v jižním Švédsku. Zde byla také v roce 1959 registrována. V roce 1984 vstoupil Lindab na švédskou burzu, v roce 1992 také na dánskou. V roce 2006 byla mateřská společnost přejmenována na Lindab International AB. Koncern Lindab působí v současné době na trzích 32 zemí včetně České republiky a zaměstnává 5 100 lidí. 80 % jeho prodeje tvoří nebytová výstavba, zbytek činí bytová výstavba.

závod v RuzyniZdroj: LINDAB s.r.o.

Lindab v České republice
V České republice působí Lindab s.r.o. od roku 1993 v oblasti stavebních komponentů. Ta se specializuje na výrobu a prodej tenkostěnných ocelových plechů, střešních a stěnových systémů, lehkých střešních krytin a okapových systémů, v nichž je lídrem na českém trhu, a také na výrobu stavebních systémů. V roce 1996 zahájila svou působnost také v oblasti Vzduchotechnika. V roce 2003 u příležitosti 10. výročí svého působení na českém trhu Lindab otevřel nový výrobní, skladový a administrativní areál v Praze – Ruzyni (další výrobní závod Lindabu je v Hustopečích u Brna).
V současné době Lindab v České republice zaměstnává téměř 800 lidí.

V Čechách se Lindab zaměřuje především na výrobu vzduchotechnických jednotek, potrubních systému, distribučních elementů, požárních klapek, indukčních jednotek a dalšího sortimentu a příslušenství pro vytváření zdravého a příjemného klima uvnitř budov.

LINDAB s.r.o.Zdroj: LINDAB s.r.o.

Lindab s.r.o. působí na českém trhu již 25 let a dlouhodobě patří mezi stabilní a spolehlivé zaměstnavatele. V minulém roce společnost získala ocenění Czech Stability Award, které taktéž napovídá, že v Lindabu se ekonomických bouří nelekají.

Stabilita je však jen jednou z mnoha devíz této společnosti. Zaměstnanci Lindabu se mohou pochlubit čistým pracovním prostředím, atraktivními benefity a nadprůměrnou základní mzdou, k níž se již od prvního měsíce přidává i pravidelné osobní ohodnocení. Samozřejmostí je 5 týdnů dovolené, placené obědové přestávky, svozový autobus z hlavních příjezdových lokalit a penzijní připojištění.

LINDAB s.r.o.Zdroj: LINDAB s.r.o.

 „V ruzyňské divizi vzduchotechniky v Lindab i v časech koronaviru rádi přivítáme nové členy týmu. Ať už se jedná o dlouholeté profesionály nebo mladé pracovníky, vždy pro uchazeče najdeme to nejlépe odpovídající uplatnění - ani nováčci bez zkušeností se u nás nemají čeho bát, v našem sehraném kolektivu se během chvíle vše naučí,“ říká Michal Klimovič, generální ředitel Lindab s.r.o.

Klademe důraz hlavně na otevřenou komunikaci a individuální řešení jakýchkoliv nenadálých situací, ať už se jedná o nemoc dítěte, aktuální karanténní opatření či další překážky. Vždy se snažíme osobním záležitostem zaměstnanců vyhovět a být jim především partnerem,“ uzavírá Michal Klimovič

Lindab Česká Republika
www.lindab.cz  
Email: info@lindab.cz
Praha – divize vzduchotechnika a profil​
Na Hůrce 1081/6, 161 00 Praha 6 – Ruzyně
Tel: + 420 233 107 100