Vítězné Město Litoměřice reprezentované tajemníkem úřadu Milanem Čigášem dokázalo, že i subjekt z veřejné správy může uspět v konkurenci korporací jako ŠKODA AUTO, či Vodafone. Druhé místo ve finále obsadila společnost RTsoft a třetí právě ŠKODA AUTO.

Do letošní kvalifikace se zapojilo 23 personálních projektů z různých firem i odvětví a na 6 regionálních kolech Zaměstnavatele roku je dohromady hodnotilo přes 340 účastníků krajských setkání z řad personalistů a ředitelů místních středních škol. Pět projektů s nejnižší průměrnou známkou, které byly slavnostně představeny 18. 6. na celostátním vyhlášení Zaměstnavatele roku, postoupilo finále.

PŘEDSTAVENÍ FINALISTŮ

(řazeno abecedně)

Hyundai Motor Manufacturing Czech

Centrum zdraví, komplexní péče o zaměstnance

Myšlenka větší investice do vlastního Centra zdraví vznikla na základě statistik, že 70 zaměstnanců pracuje v tzv. taktu a 86 % je ohroženo riziky lokálních svalových zátěží, pracovních poloh a vibrací. Cílem bylo předejít díky prevenci nemocem z povolání a vzniklo tak komplexní centrum zahrnující fitnesss, rehabiliaci, ergonomii či psychologické služby.  Na samotnou počáteční investici do výstavby a vybavení centra ve výši 20,5 mil. Kč navázal důkladný systém organizace zapojení zaměstnanců do využití služeb s cílem maximalizovat péči a neohrozit výrobu.

Město Litoměřice

Zaměstnanecký zážitek – naše cesta k inovaci

Mezi korporace se letos do finálové pětky prosadil HR projekt městského úřadu, který má pro práci s lidmi poněkud odlišné podmínky a možnosti. Nadšení pana tajemníka ovšem zkušené personalisty přesvědčilo, že i ve veřejné sféře lze realizovat zvýšení angažovanosti zaměstnanců, prevenci proti stresům, zavést flexibilní pracovní dobu, postarat se o děti zaměstnanců, nebo podporovat dobrovolnictví. A úsilí prosadit odvážné myšlenky přineslo výsledky v podobě řady vylepšení služeb pro veřejnost vycházející z iniciativy zaměstnanců.

RTsoft

Hledáme nového hrdinu: Náborová kampaň IT profesí

Menší IT firma z Plzně si dala velký úkol. Zaujmout nedostatkové IT kandidáty a odlišit se při jejich oslovení již na středních a vysokých školách v konkurenci řady velkých korporací. V odlišení se vsadili autoři projektu na komiksové hrdiny s řadou podpůrných materiálů, přímým kontaktem na školách i různých školních veletrzích se soutěžemi typu POROVNEJ SÍLY S CATWOMEN A DEADPOOLEM. A výsledkem bylo skutečné odlišení u studentů s efektem, že na praxe si RTsoft mohl vybírat z nejlepších kandidátů.

ŠKODA AUTO

Chatbot pro nábor přímých zaměstnanců

Moderní technologie používá naše největší automobilka nejen při výrobě svých vozů, ale také při náboru zaměstnanců. Stále častěji používaný chatbot, nebo-li naprogramovaný komunikační systém, který bez lidského zásahu komunikuje s kandidáty, má velké výhody. Vedle úspory času kandidátů a náborářů, nástroj také obsahuje celou řadu validací. Chatbot kontroluje jak formát telefonního čísla a email, tak pomocí našeptávače ohlídá správné zadání adresy uchazeče. Do budoucna je v plánu další rozvoj například zpřístupnění nástroje online. 

Vodafone Czech Republic

Vyzkoušej si svůj Futurejob!

Vodafone připravil pro studenty možnost vyzkoušet si práci budoucnosti, která je baví a to prostřednictvím on-line testu, workshopů, stáží a výzev s influencery jako je třeba Jan Lukačevič. Spolu s ním a dalšími vybranými členy se účastníci pokusili „dobýt“ Mars a v simulovaných podmínkách rudé planety vypěstovat jídlo. Jiní zase asistovali ve virtuálním dronu u záchrany lidských životů. Zároveň bylo cílem projektu pomoci manažerům, aby do svých týmů získali studenty a absolventy, které jejich práce opravdu zajímá a alespoň už trochu ví, co od působení ve Vodafonu očekávat.

Partnerem Ceny personalistů za nejlepší HR projekt roku 2019 je PC HELP plusPortal.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ