Unicorn je největší ryze českou IT společností, která působí na trhu už více než 32 let. Vyvíjí a dodává informační systémy pro klienty z celé Evropy. Firma má 25 vývojových center v 6 zemích Evropy, odkud vyrábí software pro klienty z oboru energetiky, bankovnictví, geoinformatiky nebo pojišťovnictví.
Společnost má dohromady více než 2 500 spolupracovníků. Právě lidé jsou hlavní ingrediencí receptu na úspěch Unicornu. Proto si firma zakládá na tom, že vozí práci za nimi a ti pak mohou pracovat ze svého rodného města, a nikoliv pouze z Prahy či jiných velkých měst.

Zdroj: Unicorn a.s. 
Hlavní jsou lidé
Společnost klade důraz na to, aby se její lidé neustále vzdělávali a posouvali. Poskytuje jim proto školení a online kurzy, aby mohl každý růst podle vlastních možností a preferencí. Celoživotní vzdělávání je jedním z důležitých aspektů společnosti.
 Firma také pravidelně realizuje online vzdělávací program Unicorn Hatchery, kde si junioři prohloubí znalosti vývoje, analýzy nebo testování. Absolventi následně pracují na reálných projektech Unicornu.
Unicorn klade důraz i na spokojenost spolupracovníků. Ke každému proto přistupuje individuálně. Všichni mají přiděleného svého „kmotra“ a absolvují pravidelné pohovory, kde mohou rozebírat svůj kariérní růst.

Projekty na světové úrovni
Kromě evropských měst má Unicorn vývojová centra i po celé České republice. Jenom ve východních Čechách jich najdeme hned pět. Dvě v Hradci Králové a po jednom v Pardubicích, České Třebové a Chrudimi, kde byla založena v roce 2017.
A čemu, že se místní pobočka věnuje? Je to především energetika. Spolupracovníci zde pracují na vývoji nástroje Core Capacity Calculation Tool. Ten identifikuje přesné toky elektřiny, zlepšuje využití elektrické sítě a snižuje ceny za elektřinu. Projekt ČEZ Energo zase pomáhá agregátorům flexibility centrálně řídit menší zdroje elektřiny jako jsou baterie nebo solární panely.

Zdroj: Unicorn a.s.Zasloužený relax
Když je hezké počasí, ucítíte z chrudimské pobočky grilované hamburgery, které si spolupracovníci opékají na dvorku u pobočky. Vídají se i na koncertech, sportovních turnajích nebo večírcích. Spolupracovníci navíc mají z pobočky krásný výhled na nejdelší řeku Pardubického kraje Chrudimku.
To je ale teprve začátek. Společnost nabízí svým spolupracovníkům plusy, které jim mohou ostatní závidět. Kromě těch tradičních mohou „unicorňáci“ využívat i ubytování v horském komplexu Petrovy Boudy, dovolenou v Chorvatsku nebo windsurfing v Řecku.
Spokojení spolupracovníci jsou klíčem k úspěchu. Proto Unicorn nabízí přátelské prostředí a skvělé pracovní podmínky. Jedině tak budou chodit do práce rádi a tvořit ten nejlepší software široko daleko.

Unicorn a.s.
pobočka Chrudim: Tovární 1112, 537 01 Chrudim 4
https://goo.gl/maps/tWfXxZs4PogfNeWr8
Aktuální nabídku nabízených míst najdete na https://spolu-pracujeme.cz