Digitál zkracuje vzdálenosti a posiluje osobní život

Pro největší část aktivní populace „jít do banky“ znamená sáhnout po chytrém telefonu. „Komerčka“ jim i vlastním zaměstnancům vyšla vstříc konceptem SMART OFFICE a projektem KB na dálku využívajícím internetové bankovnictví KB+.

Klienti nemusí na pobočky téměř nikdy osobně. Bankéři klienty zčásti obsluhují z home office přes videohovory. Vzdáleně pracují i zaměstnanci zajišťující chod banky.

Vzdělávání zaměstnanců je klíčem do nové éry

Nová éra bankovnictví představuje KB jako technologickou společnost inspirovanou fintech prostředím. Obsluha účtů, produktů a komunikace s bankou se děje přes „banku v mobilu“, vše je jednoduché, transparentní, bez poznámek pod čarou.

V KB coby samoučící se organizaci vyvinuli inovativní systém vzdělávání. V technologické společnosti to ani jinak nejde. Systém se osvědčuje v technických oblastech i v nabídce soft skills a specializovaných kurzů.

Zaměstnanci oceňují udržitelnost

Banka například měří dopad vlastních aktivit na produkci CO2, prosazuje bezpapírovou komunikaci, vydává ekologické karty. Střechu pražské centrály osadila fotovoltaickými panely.

Tamtéž najdete i Veget bistro přístupné každému, kdo se chce na Stodůlkách zdravě najíst. Zaměstnanci mají k dispozici elektroauta Škoda Enyaq i prostory pro parkování jízdních kol. Jízdu do práce na kole propaguje a často využívá sám generální ředitel i celé vedení.

Kam pro budoucí kolegy? Do škol i na hackathon

Pokud máte chuť budovat moderní a odpovědné bankovnictví, v KB máte otevřené dveře. Kromě vyhledávání zkušených lidí se v Komerčce soustřeďují i na nábor mladých talentů. Třeba na workshopech na středních a vysokých školách technologického a obchodního zaměření. 

Banka spustila projekt Tech Incubator, který rozvíjí budoucí vývojáře, datové experty nebo IT architekty. Pro zkušené vývojáře banka pořádá hackathony a meetupy. Její HR tým potkáte na odborných konferencích a pracovních veletrzích.

Část oslovených mladých talentů se pak stane zaměstnanci. I díky nim je Komerční banka jedním z lídrů otevřené a inkluzivní firemní kultury, kde předsudky nemají místo. A lidé to oceňují.

Komerční banka, a.s., nám. Junkových 2772/1, Praha 5 - Stodůlky
https://www.kb.cz/cs/o-bance/kariera