V Česku byla první restaurace otevřena 20. 3. 1992 v Praze ve Vodičkově ulici a od té doby počet provozoven vzrostl na současných 101. V roce 2019 společnost završila transformaci restaurací na nový způsob přípravy jídla, až po objednávce, zahájila McDelivery, která je nyní dostupná na 74 českých restauracích a zavedla službu donášky jídla ke stolu. Veškeré jídlo je připravováno z kvalitních surovin od prověřených dodavatelů, z velké míry lokálního původu. Z bohatého sortimentu burgerů, wrapů a salátů si vyberou všichni bez rozdílu.

V roce 2002 stál McDonald’s u zrodu nadačního fond Dům Ronalda McDonalda, který je součástí celosvětové organizace Ronald McDonald House Charities. Nadační fond dává rodičům z celé České republiky možnost být na blízku svým dětem při jejich hospitalizaci ve Fakultní nemocnici V Motole, a to úhradou ubytovacích poplatků v místní ubytovně. V roce 2020 by Nadační fond rád zahájil stavbu prvního Domu Ronalda McDonalda, který nabídne rodičům a rodinným příslušníkům bezplatné ubytování v domě s 21 samostatnými pokoji. Dům bude mít společnou velkou kuchyni, skladovací prostory, prádelnu a sušárnu, hernu pro děti a samostatné čtyřlůžkové pokoje – vždy jeden pokoj pro jednu rodinu. Do pokojů bývá možné umístit přistýlky nebo dětské postýlky. O rodiče a chod domu se budou starat jak zaměstnanci nadačního fondu, tak dobrovolníci.

Společnost McDonald´s zaměstnává aktuálně v České republice téměř 6 500 lidí. Podle stávajících statistik mají největší zájem o práci v této síti restaurací zejména mladí lidé ve věku 16-20 let (přibližně 40%). McDonald´s zaměstnává také řadu zaměstnanců se zdravotním znevýhodněním, seniory a matky a otce na rodičovské dovolené. Naší předností je schopnost se flexibilně přizpůsobit časovým možnostem zájemců o zaměstnání.

Společnost McDonald´s ČR podepsala v roce 2018 Evropskou Chartu diverzity a v minulých dnech se stala jedním ze studenty nejlépe hodnocených zaměstnavatelů v kategorii Pohostinství.  

 

McDonald´s s.r.o., Brněnská, 1825, 50009, Hradec Králové, https://mcdonalds.jobs.cz/