O to, aby výrobky Pekárny Srnín chutnaly hezky jihočesky se pečlivě stará 200 zaměstnanců. Každý den pro vás připravují bohatou škálu pekařských a cukrářských výrobků. Společně tvoří spolehlivý, sehraný tým. Od mistrů pekařů, cukrářů přes dokonale zvládnutou distribuci, až po vřelé zaměstnance prodejen.

V pekárnách od útlého dětství
Své o tom ví například Petr Hovorka, jehož osud zavál do srnínské pekárny už v útlém dětství. V pekárně pracovala v minulosti již moje babička, mamka a také strýc. „Sám si pamatuji, jak jsem tady jako pětiletý kluk šmejdil a ochutnával nejrůznější dobroty. Někteří pekaři mi dodneška připomínají, jak mě tady potkávali jako caparta. Dneska jim šéfuji“, konstatoval s úsměvem Petr Hovorka, který sem brzy začal chodit na brigády, a zanedlouho nato si mě k sobě vzala vedoucí výroby a já poprvé přičichl k nádhernému pekařskému řemeslu. I jeho zásluhou se tak k zákazníkům dostává denně čerstvý chléb a rohlíky.

Pekárna Srnín navazuje na nejlepší tradice poctivého pekařského řemesla. Historie pekárny sahá až do roku 1956. Pekárna Srnín, je jako jeden ze tří provozů, stabilně na trhu již přes šedesát let.  Již od samotného začátku byl kladen důraz na kvalitu pečiva, tradiční receptury, kvalitní suroviny a žádné levné náhražky. O tom, že to byla správná cesta, svědčí stále se rozšiřující množství spokojených a věrných zákazníků.

KVALITA PEČIVA PŘEDEVŠÍM
I když sortiment pečiva pekárny Srnín je velmi široký, nejznámější a nejprodávanější  je stále konzumní chléb, rohlík, houska a velice oblíbený srnínský perník. Právě v tomto sortimentu se moderní doba nejvíce prohřešila a mnohé velkopekárny opustily tradiční výrobní postupy a suroviny. V pekárně Srnín je pro výrobu chleba stále používán přírodní žitný kvas, nenahraditelný pro lidské zdraví, nešizené rohlíky jsou pečeny z vysoce kvalitní pšeničné mouky z vlastního mlýna ve Veselí nad Lužnicí a díky složení surovin a vyššímu obsahu tuku vydrží vláčné i několik dní. Naše kvalitní výrobky najdete na pultech prodejen pod značkou „Srnínský“ – Srnínský chléb Šumava, Srnínský ruční kvasový chléb,  Srnínský rohlík, Srnínská kobliha apod. O tom, že pečivo z Pekárny Srnín je kvalitní, svědčí i skutečnost, že se každoročně již léta umísťuje na nejvyšších příčkách v soutěži  „Chutná hezky Jihočesky.“  Sortiment pekárny však netvoří pouze tyto tradiční výrobky.  Ve výrobním programu samozřejmě nechybí ani široká škála pečiva cereálního, vícezrnného, speciální druhy jako Samožitný chléb nebo Škvarkový chléb či Chléb FitAktiv. Neméně významným je i sortiment vyráběného trvanlivého pečiva, kde nejznámější jsou medové perníky s obsahem 5,5% včelího medu a linecké třené pečivo. Pekárna zásobuje chlebem a pečivem zejména okresy České Budějovice, Český Krumlov, ale zasahuje i do okresu Jindřichův Hradec a Tábor. I když jsou využívány zejména tradiční postupy a suroviny, investuje pekárna do nových výrobních technologií a zařízení, které umožňují kvalitnější zpracování od prvotní přípravy po konečné zabalení výrobků.

Pekárna Srnín je vybavena moderním zařízením pro šokové zamrazování pečiva, které je dodáváno k dopečení přímo ve vlastních podnikových prodejnách a tak se dostává k zákazníkům v té nejčerstvější formě po dopečení.  V současné době pekárna provozuje celkem 18 prodejen a jejich počet stále roste. Jednou z nich je i cukrárna U Kláštera. Cukrářské výrobky z této cukrárny můžete koupit v okrese České Budějovice i v okolních okresech a jejich kvalita je stále známější i za hranicemi těchto okresů. 

Pečivo z pekárny Srnín se nesnažte hledat v prodejních místech, kde cena vítězí nad kvalitou. Určitě jej naleznete kromě zmíněných podnikových prodejen v prodejnách spotřebních družstev, zejména Jednoty České Budějovice, Jednoty Kaplice, v nezávislém trhu nebo v dalších obchodních sdruženích či restauračních zařízeních.

Zdroj: Pekárna Srnín s.r.o.

Šetrný přístup k životnímu prostředí

Pekárna Srnín si zakládá také na šetrném přístupu k životnímu prostředí. Ve výrobě používá vodu přímo ze svahů masivu hory Kleť, kterou podrobuje četným rozborům. Rozvoz pečiva provádí téměř výhradně vozidly s pohonem na zemní plyn. Zvažujeme další možnosti rozšíření fotovoltaiky.

Stoprocentní jihočeská mouka z vlastního mlýna

Stoprocentní jihočeskou mouku zpracovává ve vlastním mlýně. Ten ve Veselí nad Lužnicí stojí už od roku 1613.

Může se pochlubit dokonale zvládnutou distribucí a servisem pro zákazníky. Pro zajištění včasné distribuce je denně v terénu 28 rozvozových aut. Od roku 2002 je držitelem certifikátů ISO 9001 a HACCP. Od roku 2014 byly provozy certifikovány normou FSSC 22000.

Pekárna Srnín s.r.o., Srnín 65, Srnín 381 01, https://www.pekarnasrnin.cz/