Vycházíme z tradice

Plzeňský Prazdroj dal vzniknout světově nejpopulárnější kategorii piv. První várka piva Pilsner Urquell byla uvařena v říjnu roku 1842 a sládek Josef Groll použil tehdy unikátní metodu spodního kvašení. Postupně se plzeňský pivovar rozrostl a dnes společnost Plzeňský Prazdroj tvoří 4 pivovary v České republice (Pilsner Urquell, Gambrinus, Velkopopovický Kozel, Radegast), zaměstnává přes 2000 lidí a s exportem do více než 50 zemí celého světa je lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším vývozcem českého piva.

A přitom používáme moderní postupy

Při vaření piva dodržujeme původní receptury i postupy, pro ulehčení práce i hlídání té nejvyšší kvality využíváme ale i nejmodernější dostupné technologie, které nám pomáhají také při balení našich produktů nebo v našich skladech. V plzeňském pivovaru jsme v říjnu 2020 spustili automatickou linku, která bude schopná namíchat na jednu paletu různé výrobky podle potřeby zákazníka. Dále chystáme nový stroj na balení lahvového piva do kartonových krabic, který bude vybavený robotem na manipulaci s kartony. Tím dokážeme odstranit namáhavou ruční práci při nakládání kartonů do baličky. Robotizaci využíváme často také k automatizování kontrolních procesů během procesu stáčení, balení a nakládky. Připravujeme například zařízení, které v pravidelných intervalech zkontroluje kamerovým systémem správnost etikety a korunky u skleněných lahví, díky čemuž eliminujeme chyby v označení výrobků.

Nejdůležitější jsou však naši zaměstnanci

Příběh Plzeňského Prazdroje nepíše jen láska k pivu, ale i společná vášeň našich lidí. Moc dobře totiž víme, že to jsou právě oni, kdo dodává všemu, co děláme, skvělou chuť a říz. A právě díky našim zaměstnancům si naše značky získaly srdce lidí po celém světě. “Prazdrojáci” si nejvíce cení toho, že je jejich práce baví a že na pracovišti máme neformální, přátelskou atmosféru a otevřenou komunikaci. Samozřejmostí je také pestrost benefitů, které nabízíme. A svou roli hraje i dobrá pověst a stabilita firmy.

A nejsme lhostejní k okolnímu prostředí

V Plzeňském Prazdroji trvale usilujeme o minimalizaci dopadů našeho podnikání na životní prostředí a snažíme se šetrně nakládat se surovinami. Stejně tak řešíme, jak odpovědně přistupovat například k obalům. Pivovarnictví je odvětvím, které slouží jako dobrý příklad obalové udržitelnosti, protože až 78 % obalů je vratných a znovupoužitelných. Všechny naše obaly jsou zároveň recyklovatelné. Možnost zapojit se do ochrany přírody mají také přímo zaměstnanci pivovaru v rámci dobrovolnických aktivit.

Pracovat pro Plzeňský Prazdroj je radost. Ale nejen to. Je to i vášeň, zápal, opravdovost. A jestli tohle máte v sobě, jste u nás vítáni.

Pojďme společně dál psát příběhy legendárních značek.

Plzeňský Prazdroj, a.s. https://prazdroj.jobs.cz/