Vycházíme z tradice

Plzeňský Prazdroj dal vzniknout světově nejpopulárnější kategorii piv. První várka piva Pilsner Urquell byla uvařena v říjnu roku 1842 a sládek Josef Groll použil tehdy unikátní metodu spodního kvašení. Postupně se plzeňský pivovar rozrostl a dnes společnost Plzeňský Prazdroj tvoří 4 pivovary v České republice (Pilsner Urquell, Gambrinus, Velkopopovický Kozel, Radegast), zaměstnává přes 2000 lidí a s exportem do více než 50 zemí celého světa je lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším vývozcem českého piva.

V Nošovicích byla první várka piva uvařena 3. prosince 1970. Rok poté dostalo pivo jméno podle staroslovanského boha slunce, ohně a pohostinnosti Radegasta.

A přitom používáme moderní postupy

Při vaření piva dodržujeme původní receptury i postupy, pro ulehčení práce i hlídání té nejvyšší kvality využíváme ale i nejmodernější dostupné technologie, které nám pomáhají také při balení našich produktů nebo v našich skladech. V pivovaru Radegast v Nošovicích jsme na přelomu roku otevřeli nový centrální sklad, na jehož ploše operuje 16 robotizovaných vysokozdvižných vozíků, které automaticky řídí skladování a manipulaci s paletami v objektu skladu. Zvládnou prakticky všechny operace ve skladu vyjma nakládky a vykládky palet do a z kamionů. Zcela autonomně vyzvednou zboží z předávacích míst z výroby, zboží uskladní nebo přivezou dle požadavku do přípravného místa k nakládání. Navíc dokážou naskladňovat plné palety precizně do výšky, čímž dokážeme efektivněji využít prostor skladu. Vozíky jsou řízené laserovou navigací a samy si třeba vymění baterii.

Nejdůležitější jsou však naši zaměstnanci

Příběh Plzeňského Prazdroje nepíše jen láska k pivu, ale i společná vášeň našich lidí. Moc dobře totiž víme, že to jsou právě oni, kdo dodává všemu, co děláme, skvělou chuť a říz. A právě díky našim zaměstnancům si naše značky získaly srdce lidí po celém světě. “Prazdrojáci” si nejvíce cení toho, že je jejich práce baví a že na pracovišti máme neformální, přátelskou atmosféru a otevřenou komunikaci. Samozřejmostí je také pestrost benefitů, které nabízíme. A svou roli hraje i dobrá pověst a stabilita firmy.

A nejsme lhostejní k okolnímu prostředí

V Plzeňském Prazdroji trvale usilujeme o minimalizaci dopadů našeho podnikání na životní prostředí a snažíme se šetrně nakládat se surovinami. Stejně tak řešíme, jak odpovědně přistupovat například k obalům. Pivovarnictví je odvětvím, které slouží jako dobrý příklad obalové udržitelnosti, protože až 78 % obalů je vratných a znovupoužitelných. Všechny naše obaly jsou zároveň recyklovatelné. Možnost zapojit se do ochrany přírody mají také přímo zaměstnanci pivovaru v rámci dobrovolnických aktivit.

Pracovat pro Plzeňský Prazdroj je radost. Ale nejen to. Je to i vášeň, zápal, opravdovost. A jestli tohle máte v sobě, jste u nás vítáni.

Pojďme společně dál psát příběhy legendárních značek.

Plzeňský Prazdroj, a.s.
https://prazdroj.jobs.cz/