V letošním náročném ročníku Výročních cen Klubu zaměstnavatelů zahrnujícím také soutěž Zaměstnavatel roku si organizátoři byli poprvé nuceni vyzkoušet kombinaci osobních setkání a on-line přenosů. Dotklo se to také soutěže „Cena personalistů za nejlepší HR projekt“, která  musela v průběhu roku měnit tradiční způsob vyhodnocení bez celostátního finále s osobní účastí na Výročním setkání Klubu zaměstnavatelů. Vzhledem k zákazu společenských akcí v závěru ročníku se letošní finále s rozhodnutím o vítězi uskutečnilo  formou známkování pěti finalistů v samostatných on-line přenosech na síti Linkedin. Vítěz, vyhlášený 10. 12. v on-line přenosu z centrály partnerského Deníku, vzešel z těchto finalistů, kteří postoupili z regionální kvalifikace.

BUDĚJOVICKÝ BUDVAR – Manažerská akademie. Vzdělávací program, který v historii Budvaru nemá obdoby.

IFE-CR – Hodnocení a odměňování zaměstnanců ve výrobě. Provázaný systém, který je spravedlivý, transparentní a motivující.

ŠKODA AUTO – Anticovid-19

VITESCO TECHNOLOGIES – Nový předmět na VŠB-TU Ostrava „Senzory v automobilovém průmyslu“

ŽĎAS – Naše srdce tvoří budoucnost. Popularizace a podpora technického vzdělávání.

Za Klub zaměstnavatelů komentoval průběh ročníku ředitel Pavel Hulák: „Po odložení obvyklé jarní kvalifikace v rámci regionálních kol Zaměstnavatele roku jsme se v září na chvíli radovali, že se s prezentacemi HR projektů opět vidíme osobně, i když v rouškách. Ale po čtyřech kolech s osobní účastí jsme nakonec se třemi regiony i celostátním finále přecházeli do on-line režimu. Přesto se zúčastnilo 18 velmi zajímavých projektů z různých oblastí řízení lidských zdrojů, od společensky odpovědných aktivit, přes vzdělávání, odměňování, či podporu spolupráce se školami. Vítězné ŠKODA AUTO předal 10. 12. v on-line přenosu z centrály Deníku symbolicky štafetu loňský vítěz Milan Čigáš z Městského úřadu Litoměřice.“

On-line finále se známkováním odborné komunity na Linkedin určilo následující pořadí:
1.       ŠKODA AUTO
2.       ŽĎAS
3.       IFE-CR

Speciální cenu ročníku 2020 za boj s koronavirem získává ŠKODA AUTO za svůj rozsáhlý projekt Anticovid-19

V projektu bylo už od jarní vlny pandemie nasazeno přes 80 opatření, která ochránila více jak 36 tisíc zaměstnanců. Opatření od ochrany a péče o zaměstnance a provozy, až po sponzoring a humanitární pomoc. Zapojila se téměř veškerá oddělení společnosti, k úspěšnému zvládnutí situace velkou měrou přispěl i místní Odborový svaz KOVO. Dalšími kroky byl vlastní epidemiologický plán, založení Corona Task Force a krizového štábu. Fungování podpořila spolupráce s Krajskou hygienickou stanicí, Ministerstvem zdravotnictví ČR a koncernem VW. Součástí opatření bylo také zajištění dostatečného množství ochranných pomůcek, vlastní testování zaměstnanců, informovanost včetně poskytnutí dvou virtuálních klinik a linek pro možnost poradenství a denní reportingový systém, který předčil i vládní trasování.

ŠKODA AUTO přispěla také 0,5 miliony korun ČVUT na vývoj a prototypování opakovatelně využitelné ochranné masky s filtrem a nabídla své kapacity profesionální 3D tiskárny HP k jejich výrobě zdarma. 3D tiskárny byly využity k tisku ochranných štítů s certifikací Ministerstva zdravotnictví ČR. Dále darovala poskytovatelům zdravotnických a sociálních služeb v České republice 100 vozů ŠKODA OCTAVIA COMBI. ŠKODA DigiLab prostřednictvím platformy HoppyGo a BeRider poskytla k bezplatnému využití flotilu 200 vozů a 150 elektrických skútrů. Vozy a skútry byly k dispozici zdravotníkům, dobrovolníků, humanitárním pracovníkům a obcím.

Více informací o finálových projektech včetně prezentací v PDF a záznamy finálových vystoupení najdete ve firemním profilu Klubu zaměstnavatelů na Linkedin