Unicorn je tuzemská společnost, která tvoří software pro české i zahraniční klienty. Má přes 2 500 spolupracovníků a 25 vývojových center v 6 zemích Evropy. Ve východních Čechách je najdeme hned ve 4 městech. Dvě v Hradci Králové a po jednom v Chrudimi, Pardubicích a od roku 2019 i v České Třebové.
Tento systém regionálních poboček přináší velkou výhodu, protože umožňuje vytvořit atmosféru rodinné firmy se zázemím silné a stabilní společnosti. To potvrzuje místní vývojové centrum, kde se už více než 20 spolupracovníků podílí na významných projektech, a to hlavně z oblasti energetiky.
Jedním takovým je například systém NECS. Jedná se o registr pro vystavování a sledování certifikátů zelené energie pro zákazníky norského poskytovatele přenosové energetické soustavy Statnett. Za zmínku stojí také skupina produkt Certigy, který pomáhá firmám doložit, že firmy využívají elektřinu z obnovitelných zdrojů. Díky tomu mohou společnosti po celé Evropě snižovat svou uhlíkovou stopu.
Unicorn si dlouhodobě klade za cíl poskytovat zákazníkům velkou přidanou hodnotu. Myslí však i na své spolupracovníky. Dalším pilířem, na kterém tato společnost stojí, je celoživotní vzdělávání. Svým lidem poskytuje širokou škálu online kurzů a školení, díky kterým si každý spolupracovník může vyzkoušet různé pozice a vybrat si tu, která mu vyhovuje.

Zdroj: Unicorn a.s.

Šanci mají i junioři
Dobří ajťáci nepadají jen tak z nebe. Proto Unicorn realizuje online vzdělávací program Unicorn Hatchery, kde si začátečníci osvojí základy programování, analýzy, designu nebo testování a po úspěšném absolvování pracují na reálných projektech společnosti. Vývojové centrum v České Třebové spolupracuje i se Střední školou technickou a dopravní Gustava Habrmana, a podporuje tak i talenty z řad studentů. Nikoho tedy nepřekvapí, že někteří z nich na v Unicornu pracují. „Toho si na Unicornu vážím nejvíce. Dává šanci nejen lidem bez praxe, ale také malým českým městům, která v sobě skrývají velký potenciál,“ pochvaluje si Ondřej Bouška, zástupce místní pobočky.

Nejen kolegové, ale i přátelé
Život ale není jen o práci a je důležité vídat se i mimo kancelář. Pro pobočku v České Třebové je typická hamburgerová středa, kde se spolupracovníci pravidelně schází nad dobrým jídlem a v létě si užívají grilovačky nebo sportovní akce. Kromě tradičních plusů, jako je pracovní vybavení, Multisport, dovolená navíc, home office, výhodné mobilní tarify nebo penzijní připojištění, je možné využít i zlevněných pobytů v Chorvatsku, Řecku nebo v v Krkonoších.
Firma je především o lidech. Proto jim Unicorn vytváří pracovní prostředí, kam se rádi vrací a ve kterém mohou kariérně růst.

Unicorn a.s.
pobočka Česká Třebová: Moravská 929/1005, 560 02 Česká Třebová
Aktuální nabídku nabízených míst najdete na https://spolu-pracujeme.cz