Jak dlouho u firmy pracujete? Jste nový článek řetězu, nebo jste již stál u počátku založení společnosti?
Petr: Já jsem do firmy nastupoval před 16 lety, byl jsem jeden z prvních lidí u této společnosti a od té doby pracuji ve skladu. Dřív jsem tady pracoval úplně sám, ale jak se firma rozšiřovala, bylo potřeba posílit i náš tým. Před deseti lety jsem tak dostal příležitost vypracovat se do role vedoucího skladu.
A jak začínala Vaše práce u společnosti Possehl Electronics, Zdeňku?
Z
deněk: Když jsem do firmy nastupoval před 14 lety, tak jsem v tomto oboru neměl žádnou praxi. Společnost mi zařídila řidičské oprávnění na VZV a postupně jsem se všemu naučil.

Váš zaměstnavatel je již třetím rokem součástí německé nadnárodní skupiny, jak se Vám nyní pracuje? Proběhly u Vás ve společnosti nějaké změny?
Petr: Rozdíly jsou vcelku velké. Nynější vlastník je velmi silný, připravuje pro nás nové projekty, máme lepší zázemí, pociťujeme větší stabilitu firmy
a zájem o zaměstnance.

 Jak se za tu dobu změnila Vaše práce? U řady společností se v průběhu let mění postupy či technologie výroby. Vnímáte změny i ve vaší firmě, nebo je vše stejné jako na začátku, když jste nastoupil?
Petr: Tady se celkem hodně změnil sortiment výroby, dříve se nevyráběly tak složité výrobky jako dnes. Hodně se za tu dobu vystřídaly i technologie, stali jsme se moderní, high-tech firmou. Většina pracovišť je robotizovaná, je to radost dívat se na tu proměnu. Před 16 lety jsme začínali vyrábět v jedné hale, pak jsme s novými zakázkami rostli – a to jak přístavbou nové haly, tak i počtem zaměstnanců. Pro nás ve skladu se obsah práce moc nemění, i když musíme více přemýšlet o tom, jak co nejefektivněji skladovat hotové výrobky a připravovat suroviny pro výrobu tak, aby měla vše připravené včas. Je to hodně o komunikaci se všemi odděleními ve firmě, nastavení procesů.

 Jaká je situace teď? Máte například nové projekty nebo nové zakázky?

Petr: Nové projekty nabíhají i v průběhu roku, a protože jich teď přibylo několik najednou, vznikla pracovní příležitost pro nového kolegu i u nás, ve skladu. Jsme už zaběhlí a víme, co máme dělat. Proto se nováček nemusí bát, všechno vysvětlíme a zapracujeme ho. Jen potřebujeme týmového hráče, který se nebojí práce a je na něj spolehnutí.

 Co máte rád na své práci?
Petr: Kolektiv, se kterým pracuji. Jsme tady společně už dlouhá léta, to je asi to hlavní a důležité.

 Potkáváte se s kolegy i po pracovní době? Jaký je tým lidí, se kterými pracujete?
Zdeněk: Firma pro nás pořádá nejen letní a vánoční večírky, ale i fotbalové turnaje, kterých se účastní skoro všichni z našeho týmu. Také se jednou ročně potkáváme při výletu na kolech, kdy si s kolegy vymyslíme trasu 50 až 70 km, a když se chceme jen tak pobavit, tak se prostě sejdeme u piva.
Aktuálně hledáme do našeho skladu řidiče VZV, který bude stejně fajn jako my a do našeho týmu zapadne.

 

Kontakty:
prace@possehlelectronics.com
tel.: 727 818 360
www.possehlelectronics.de

https://www.jobs.cz/rpd/1397289356/?searchId=0e9f6ded-d595-4f2b-8f6f-86655cd92d1e&rps=233