Málo českých věcí má ve světě tak skvělé jméno jako křišťál. V srdci Křišťálového údolí sídli společnost, která je ztělesněním úspěchu. Preciosa má dnes 7 divizí a celkem 4000 zaměstnanců. Společně s jedinečnými bonusy jako 7,5hodinová pracovní doba, podpora, vlastní rekreační zařízení pro zaměstnance na nádherných místech ČR nebo příspěvky na sport, dovolenou a osobní rozvoj přináší možnost najít práci snů pro kohokoli. Firma, jež obchodně obsluhuje 148 zemí, nabízí 500 000 křišťálových komponentů a denně zpracuje 40 tun skla, shání zaměstnance stále.

„Hledáme nadšené lidi. U nás nenajdete jednostrannou monotónní práci, kterou by mohl vykonávat kdokoli bez náročného zaškolování. Profese jsou propojeny se sklářstvím, potřebujeme specialisty,“ říká personální ředitelka Preciosy Jana Havlíčková. Firma hledá hlavně zámečníky, CNC obráběče, konstruktéry - vývojáře jedinečných strojů, ale i obchodníky s jazykovým vybavením.

Zdroj: PRECIOSA, a.s.

Ačkoli Preciosa staví na tradici sahající k roku 1548, vyvíjí a inovuje se. Právě tak vznikají nejtřpytivější křišťálové kameny na světě, unikátní české perličky nebo dech beroucí svítidla. Vedle kreativní práce nabízí Preciosa úžasné možnosti osobního růstu. Světoběžníky láká práce v 15 kancelářích od Los Angeles k Soulu, ty, kdo domov opouštějí neradi, táhne možnost žít v krásné přírodě jizerských a Lužických hor. Podniková nadace – nejstarší v ČR – do rozvoje regionu vložila čtvrt miliardy.

Zdroj: PRECIOSA, a.s.

Na své si přijdou nejen techničtí experti. Přímo v severních Čechách a v pražské kanceláři Preciosy vznikají marketingové spolupráce, které křišťál a Česko reprezentují daleko za hranicemi. Hodně napilno mají na podzim lidé z Preciosy Components, která vyrábí komponenty z českého křišťálu pro módní průmysl. Představují novou kolekci inspirací pro návrháře po celém světě. „Zaměřili jsme se na přípravu produktů s co největší přidanou hodnotou pro naše zákazníky. Věnujeme se produktům na míru, které šetří čas a pomohou minimalizovat odpad,“ vysvětluje ředitel rozvoje obchodu a marketingu Preciosy Components Jan Štiller. Nyní hledá nové lidi pro Aplikační centrum. Budou pracovat pro největší hráče světové módy jako Christian Louboutin, Manolo Blahnik nebo Balmain. Uplatnění najdou i designéři.

Zdroj: PRECIOSA, a.s.

To platí i pro Preciosu Lighting, kde pracují na svítidlech pro obří konferenční centrum v Praze, svíticím křišťálovém lese v hotelu Mandarin Oriental Jumeira v Dubaji nebo na prezentacích na Salone Del Mobile. Za některé Preciosa Lighting získala Red Dot Award.

Zdroj: PRECIOSA, a.s.