Jednostrannými a často opakovanými pohyby vznikají ve šlachách mikrotraumata. Právě ta způsobují hlavní příznak tenisového lokte – silnou bolest na vnější straně lokte, která někdy vystřeluje do ramene nebo předloktí. Oblast postiženého místa může otékat a přehřívat se (kvůli probíhajícímu zánětu), je tedy dobré ji chladit. Projevy se dělí na akutní a chronické, přičemž k těm chronickým dochází při nedostatečné léčbě a změně režimu po akutních projevech.

Jak poznat tenisový loket
Diagnostika probíhá u lékaře, ale jednoduchý test zvládnete i doma – natažením prostředníčku proti odporu. Cítíte-li bodavou bolest v lokti, diagnóza je celkem jasná. Léčba je komplexní, odvíjí se od vážnosti stavu a zpočátku se k ní přistupuje konzervativně, tj. tak, aby nebyla nutná operace. V případě neúspěchu se přechází na operační léčbu. Po operaci trvá pracovní neschopnost cca 2 až 3 měsíce. Přečtěte si detailněji o postupu a konkrétních možnostech léčby tenisového lokte.

Nemávněte nad příznaky rukou
Nepodceňujte toto zdánlivě neškodné onemocnění, vždy své potíže či příznaky konzultujte s lékařem. Tenisový loket bývá velmi bolestivý a v pozdějších stádiích může způsobovat i vypadávání předmětů z ruky, případně se z ní mohou ztrácet síla a cit. Pokud vám něco brání v osobní návštěvě lékaře, doporučujeme využít např. službu kliniky EUC Lékař online 24/7, kde vám s problémem pomohou na dálku, doporučí postup léčby, případně návštěvu specialisty v jedné z 26 EUC klinik v ČR.