Letošní 12. ročník oblíbené soutěže odstartoval 1. května a bude probíhat až do 30. září 2023. Nabízí tradičně 15 cyklotras v Pardubickém kraji, avšak některými trasami přesahuje i do krajů Královéhradeckého, Olomouckého, Středočeského a kraje Vysočina. Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s turistickými oblastmi opět připravila trasy procházející nádhernou přírodou, přes hrady, zámky a další „neobjevené“ zajímavosti Pardubického kraje. Soutěžící si mohou vybrat trasu dle náročnosti a destinace, kam chtějí zavítat. Trasy vedou jak nenáročnou Polabskou nížinou, tak i přes hřebeny Orlických hor a Králického Sněžníku.

Letošní ročník je ve znamení novinek. Nově mohou soutěžící sbírat QR kódy na svou elektronickou hrací kartu. Stačí se jen zaregistrovat na webových stránkách www.cyklopecky.info a poté jen snímat QR kódy na razítkovacích místech. Pokud soutěžící sbírají razítka na klasickou kartu a razítkovací místo je zavřené, mohou opsat do své hrací karty unikátní kód umístěný pod QR kódem.

Zámek PardubiceZámek PardubiceZdroj: archiv Destinační společnost Východní Čechy

Pro zapojení se do soutěže je třeba nasbírat alespoň 5 razítek, QR kódů nebo unikátních kódů z pěti různých tras do hrací karty nebo elektronické hrací karty. Vandrovní knížka s klasickou hrací kartou je k dostání ve všech turistických informačních centrech Pardubického kraje a na všech razítkovacích místech. Hrací karty lze také stáhnout na webu soutěže www.cyklopecky.info, kde se dozvíte i spoustu zajímavostí a podrobností k celé soutěži a k jednotlivým trasám. Pak už jen stačí kartu odeslat a počkat na losování. Na každé trase se nachází minimálně dvě razítkovací místa. Elektronickou hrací kartu si stahovat nemusíte, naskenované QR kódy se Vám automaticky uloží na Vašem uživatelském účtu, kde také uvidíte, jaké trasy máte splněny.

A o co se hraje? Hlavní cenou je horské kolo 4EVER FRONTBEE od společnosti BIKEMAX. Dále mohou soutěžící vyhrát pobyty ve východních Čechách, dárkové předměty, vstupenky a vouchery.

Tak neváhejte, šlápněte do pedálů a vyhrajte řadu atraktivních cen. Nebo se jen vydejte na některou z tras se spoustou zajímavých zastávek a užívejte si krásy Pardubického kraje. 

Zdroj: Destinační společnost Východní ČechyNápovědu najdete na www.cyklopecky.info 

Ze všech správných odpovědí vybereme 1 výherce, který obdrží dárkový poukaz v hodnotě 5 100 Kč na nákup cyklistického vybavení v prodejnách společnosti BIKEMAX s. r. o.