Klasické mechanické hračky mají své kouzlo. Tradice, poctivá ruční výroba, kvalitní materiály. Navíc jsou daleko víc, než jen kouskem plechu; jdou natáhnout pomocí klíčku, rozjet či jinak rozpohybovat, u některých najdete dokonce i plně funkční převodovku či přívěsný vůz. Zejména u mladších dětí mají kvalitní fyzické hračky pozitivní vliv na dovednosti a jemnou motoriku.

Jejich půvab tak nevyhasíná ani v dnešní době, kdy se na nás odevšad valí elektronika a nejmodernější technologie. Ve srovnání s nimi jsou pro děti zdravější, rozvíjejí jejich schopnosti a chuť objevovat svět. Nejznámějším výrobkem KOVAPu je ikonický traktor Zetor, ale výběr je daleko širší. Pokud hledáte dárek pro dívky, osvědčenou volbou je beruška na klíček, která nikdy nespadne ze stolu.

Traktor ZetorTraktor ZetorZdroj: KOVAP Náchod

Velké i malé kluky určitě pobaví rebelský traktůrek s názvem Dragtor. Tento traktor se volně inspiroval závody dragsterů (závod na krátkou vzdálenost s pevným startem). Vyniká unikátním designem a stejně jako ostatní plechové traktůrky z produkce tradičního českého výrobce se pohybuje díky unikátnímu pérovému strojku natahovanému klíčkem. Převodovka má 3 rychlosti dopředu, neutrál a zpátečku. Traktor lze volantem skutečně řídit a navíc ho i zabrzdit ruční brzdou.

DragtorZdroj: KOVAP Náchod

Příběh firmy a také e-shop najdete na www.kovap.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme 5 výherců, kteří obdrží dárkový poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup hraček od společnosti KOVAP.

Výrobna trajtůrkůVýrobna traktůrkůZdroj: KOVAP Náchod