Penízek k narození dítěte
Novorozenému miminku můžete věnovat něhu, péči, oddanost, lásku a ještě něco navíc – poklad, který ho bude provázet po celý život. Stříbrný tolar nebo zlatý dukát. „Peníz je tradičním dárkem, který dávali dětem do kolébky už naši předkové,“ vysvětluje Lenka Klimentová z České mincovny.

K promoci i k maturitě
Máte doma studenta a přemýšlíte, jaký dárek mu koupit k promoci? Hodnotný dar v podobě stříbrné medaile je vhodný pro muže i pro ženy. Darovat ho můžete absolventům všech úrovní vysokoškolského vzdělání – bakalářům, magistrům, inženýrům či doktorům – a mysleli jsme i na maturanty.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

Originální svatební dary
„Plánuje někdo ve vašem okolí svatbu? I s těmito dárky pomůžeme,“ říká Klimentová. V mnoha světových kulturách jsou novomanželé ve svůj velký den obdarování svatební mincí z drahého kovu. Netradiční dárek ke svatbě razíme ve dvou variantách – jako zlaté dukáty a stříbrné tolary.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

Talisman pro štěstí
Lepí se vám smůla na paty a hledáte talisman pro štěstí? Nebo snad sháníte dárek, který přinese štěstí vašim blízkým? Pro takovou příležitost najdete v nabídce České mincovny zlaté i stříbrné přívěsky a také pamětní medaile pro štěstí, například s oblíbeným motivem čtyřlístku nebo cizojazyčným překladem  slov, která si se štěstím spojujeme.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

Pro vyznání zamilovaným
Blýskněte se originálním dárkem, který určitě překvapí. V nabídce mincovny najdete například nejen unikátní stříbrné mince s českým křišťálem Crystal Coin, mandaly, ale také medailonky, na které můžeme vyrýt láskyplný vzkaz či významné datum … Z lásky a Navždy spolu to jsou medaile ve stříbře či ve zlatě přímo na míru pro vyznání zamilovaným.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

Přidejte vzkaz ale i fotografii
Pamětní dárkové medaile s takzvanou personifikací představují hodnotný dárek pro výjimečné životní události, na který vyryjeme text nebo fotografii dle vašeho přání. „Averzní strana personifikovatelných medailí nese vámi vybraný ražený reliéf, přičemž v naší nabídce najdete dárkové motivy určené novorozeným miminkům, novomanželům, absolventům, k narozeninám, pro štěstí i jen tak pro radost,“ uzavírá mluvčí mincovny s tím, že reverzní strana pak předkládá prázdný prostor pro rytinu.

Odpověď na otázku najdete na www.ceskamincovna.cz

Ze všech správných odpovědí vylosujeme 3 výherce, kteří se mohou těšit na jednu ze tří stříbrných medailí od České mincovny.
1. místo: Stříbrnou medaili Dějiny válečnictví - Ruprecht Falcký - Vévoda z Cumberlandu
2. místo: Stříbrnou medaili České pečetě - Bohuslav ze Švamberka
3. místo: Stříbrnou medaili Z lásky

Zdroj: Česká mincovna, a.s.