Proč Vita Nature?

Odpověď je velmi jednoduchá – nature je příroda a krmivo je přírodní. Nenajdete v něm nic, co by nepocházelo přímo z přírody. A touto odpovědí je řečeno vše …

Ale pojďme se na to podívat trochu blíže. Psi se v poslední době stali plnohodnotnými členy domácnosti. Jsou to naši přátelé, věrní v každé situaci. Bereme je na dovolenou, kupujeme jim pamlsky a nejlepší kosmetiku, často s nimi spíme v jedné posteli. Ale krmíme je také správně?

Na českém trhu je spousta krmiv – lepších i horších a psi jsou na to „svoje“ už zvyklí. Pojďme se tedy podívat, jestli by stálo za úvahu vyzkoušet něco jiného, něco přírodního …

Vita Nature není „grain free“, ale neobsahuje pšenici, která je hlavním alergenem pro psy. Obilninová složka je zastoupena celozrnným ječmenem, který je zpracován tlakem páry, tedy nejšetrnějším možným způsobem. Zrno je pro psa důležité, je zdrojem energie, má vysoký obsah vlákniny nutné pro správné trávení a fungování střev.

Obsah živočišných bílkovin je 72% a jsou tvořeny jak čerstvým masem, tak dalšími živočišnými produkty – např. škvarkovou moukou.  Drůbeží maso pochází z Maďarska, telecí maso z Nového Zélandu, škvarková mouka z Německa.

Rostlinná složka je pak zastoupena již zmiňovaným ječmenem, zeleninou, bylinkami, ovocem.

A pojďme ještě více do hloubky. Jakou zeleninu, ovoce a bylinky v krmivu najdeme a proč zrovna tyto?

Zdroj: Vitakraft CHOVEX s.r.o.Čekanka obsahuje přírodní inulin z probiotických vláken, což má pozitivní vliv na střevní mikroflóru.

Zdroj: Vitakraft CHOVEX s.r.o.

Složky bohaté na vápník, jako jsou mořské řasy, optimalizují minerální rovnováhu a podporují stabilitu kostí.

Zdroj: Vitakraft CHOVEX s.r.o.

Mrkev, borůvky a červená řepa (v závislosti na druhu krmiva) obsahují sekundární fytochemikálie, které působí jako antioxidanty a chrání tak buňky.

Zdroj: Vitakraft CHOVEX s.r.o.Kůže tvoří významnou část imunitního systému. Lněné semínko dodává pokožce esenciální omega-3 mastné kyseliny a pivovarské kvasnice poskytují cenné vitaminy B.

Pokud chceme svého psa správně odměnit, je třeba kvalitní krmivo doplnit také kvalitními pochoutkami. Vitakraft nabízí širokou škálu pochoutek s různou konzistencí, příchutí nebo funkčností, které stojí za to vyzkoušet.

Krmiva a pochoutky nejen pro psy jsou k dostání v marketech a dobrých pet shopech.

Zdroj: Vitakraft CHOVEX s.r.o.Pro tipy, více informací a nápovědu na soutěžní otázku navštivte stránky www.vitakraft.cz nebo se k nám přidejte na facebooku https://www.facebook.com/vitakraftCZ/

Ze všech správných odpovědí náhodně vybereme 3 výherce, kteří získají balík pro psy v hodnotě 2 500 Kč obsahující krmivo Vita Nature a pochoutky Vitakraft.