Galenická laboratoř Ostrava jako výrobce lékových forem má tradici sahající až do doby první republiky. V podobné formě jako dnes funguje od padesátých let. Nejprve jako součást tehdejšího podniku Zdravotnické zásobování a později jako součást lékárny Krajské nemocnice s poliklinikou v Ostravě. V této době se zde vyráběly desítky různých druhů léků, od čípků a tyčinek, přes roztoky, emulze a masti, až po tablety. Po roce 1999 se průběžně, z důvodu legislativních změn, laboratoř přetransformovala ze státní organizace na soukromou a oddělila se od lékárenské služby. Tento proces byl v roce 1993 dovršen vznikem soukromé firmy jako nástupce. Od té doby se působnost Galenické laboratoře rozšířila z původně regionálního výrobce na celorepublikového.

V současné době produkuje Galenická laboratoř Ostrava potravní doplňky, kosmetické přípravky, masážní a desinfekční přípravky ve formách tablet, mastí, tobolek a roztoků.

Stěžejní pro nás zůstává kvalita a finanční dostupnost pro zákazníka, kterou se snažíme držet i v dnešní době.

Produkujeme hlavně doplňky s obsahem hořčíku, vápníku a zinku, které jsme, jako léčiva, vyráběli desítky let zpět. Dalším naším klasickým produktem jsou masážní masti a mazání. V poslední době jsme začali vyrábět tobolky s kloubní výživou postavené na bázi žraločí chrupavky, a směs aminokyselin, ze kterých je tělo schopné ve zvýšené míře získávat oxid dusnatý (NO), který má v těle celou řadu využití.

Našimi posledními výrobky, které jsme uvedli na trh letos, jsou „Zdravé oči s Crocinem“, přičemž crocin je látka získávaná ze šafránu a podporující výživu a zdraví oční sítnice, důležitou zvláště pak ve starším věku. A jako poslední jsme uvedli tobolky se suchým extraktem z pomeranče „Moro“, který, dle studií na zvířatech i lidech, pomáhá zmenšovat tukové buňky, a tím napomáhat k redukci tuku v těle i formování přirozenějšího tvaru postavy.

S našimi výrobky se můžete seznámit na našich webových stránkách www.glo.cz.

Zdroj: PharmDr. Radim Bakeš Galenická laboratoř OstravaNápovědu najdete na https://www.glo.cz/vitaminy-a-doplnky-stravy/kloubni-vyziva-glo-detail

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 7 výherců, kteří obdrží voucher nebo balíček dle vlastního výběru v hodnotě 800 Kč na www.glo.cz.