iQLANDIA patří k nejnavštěvovanějším cílům v Libereckém kraji. A není divu. Na celých čtyřech podlažích na návštěvníky čekají exponáty, které si mohou osahat a vyzkoušet na vlastní kůži. Zažijí jízdu v Mars roveru, poznají Teslův transformátor, Ohnivé tornádo, mohou pokecat s humanoidním robotem Thespianem a mnoho dalšího. Několikrát denně je pro návštěvníky také připravená oblíbená science show nebo zábavné workshopy. iQLANDIE je vhodná pro děti od 8 let a na její návštěvu počítejte minimálně se 4 hodinami. Zábava je zde doslova na každém rohu.

Velkou novinkou je Křišťálová stezka. Tato interaktivní hra provází návštěvníky na sedmi zastávkách napříč celou iQLANDIÍ. Na konci její cesty si návštěvník pomocí aplikace rozsvítí monumentální světelnou instalaci Molekuly od Preciosy.

Spirála západ slunce.Spirála západ slunce.Zdroj: IQLANDIA, o.p.s.

Součástí budovy iQLANDIE je i iQPLANETÁRIUM vybavené 4K laserovými projektory, díky kterým se návštěvníci mohou těšit přímo z nadpozemské podívané.

Mimo budovu se nachází iQPARK vytvořený pro děti mladšího věku a unikátní moderní dílna iQFABLAB.

iQPARK je science centrum přizpůsobené rodinám s dětmi již od školkového věku. Děti si zde osvojují základní principy a fungování přírodních zákonů a poznávají svět kolem sebe formou hry, experimentů a zábavy. Exponáty využívají velmi intuitivně bez potřeby umění číst. Nudit se ale rozhodně nebudou ani starší děti či dospělí. iQPARK se rozprostírá na čtyřech patrech a nabízí více než 200 interaktivních exponátů.

iQFABLAB je chytrá dílna nabízející vyžití pro všechny milovníky tvoření a moderních technologií. Návštěvníci mají k dispozici jak klasické nástroje, tak moderní zařízení. Vyzkoušejí si práci na 3D tiskárně, laseru a dalších technologických vychytávkách, při kterých žádná tvořivá ruka nezůstane v klidu. Chytrá dílna s širokou škálou možností je vhodná pro děti od 8 let s doprovodem, samostatně od 15 let. V iQFABLABU se pravidelně pořádají kurzy a workshopy, na kterých si mohou návštěvníci přijít vyrobit něco zajímavého.

Bublinárium.iQLANDIA - bublináriumZdroj: IQLANDIA, o.p.s.

Funguje také jako Otevřená dílna. Otevřená dílna iQFABLAB je v Liberci unikátní projekt pro širokou veřejnost - pro všechny kutily, inovátory, bastlíře, makery, modeláře, vynálezce a zkrátka pro všechny, kteří chtějí tvořit vlastní originální výrobky anebo se učit novým dovednostem a poznávat nové technologie.

iQLANDIA nabízí ve svých čtyřech iQ světech nepřeberné množství možností pro využití volného času s dětmi. Stačí si jen vybrat a otevřít bránu do světa chytré zábavy!

Zdroj: IQLANDIA, o.p.s.Nápovědu najdete na www.iqlandia.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 10 výherců, kteří vyhrávají 2 vstupenky do iQLANDIA.