iQLANDIA patří k nejnavštěvovanějším cílům v Libereckém kraji. A není divu. Na celých čtyřech podlažích na návštěvníky čekají exponáty, které si mohou osahat a vyzkoušet na vlastní kůži. Zažijí jízdu v Mars roveru, poznají Teslův transformátor, Ohnivé tornádo, mohou pokecat s humanoidním robotem Thespianem a mnoho dalšího. Několikrát denně je pro návštěvníky také připravená oblíbená science show nebo zábavné workshopy. iQLANDIE je vhodná pro děti od 8 let a na její návštěvu počítejte minimálně se 4 hodinami. Zábava je zde doslova na každém rohu.

Zdroj: IQLANDIA, o.p.s.

V létě byla otevřena Křišťálová stezka, která byla vytvořena ve spolupráci s Presiosou. Tato interaktivní hra provází návštěvníky na sedmi zastávkách napříč celou iQLANDIÍ. Na konci její cesty si návštěvník pomocí aplikace rozsvítí monumentální světelnou instalaci Molekuly a může si zasoutěžit o rodinnou vstupenku do iQLANDIE.

Pro návštěvníky se nyní chystá velká novinka, a to otevření nové expozice MatematikUm. Jedná se o zbrusu nové interaktivní exponáty, díky nimž lze na matematiku pohlédnout zajímavější formou. Tyto výukové prostory tak nahradily expozici Sexmisie. MatematikUm bude nejprve otevřeno v testovacím provozu. V únoru 2022 se pak bude konat slavnostní otevření. Určitě je na co se těšit!

Součástí budovy iQLANDIE je i iQPLANETÁRIUM vybavené 4K laserovými projektory, díky kterým se návštěvníci mohou těšit přímo z nadpozemské podívané.

Mimo budovu se nachází iQPARK vytvořený pro děti mladšího věku a unikátní moderní dílna iQFABLAB.

Zdroj: IQLANDIA, o.p.s.

iQPARK je science centrum přizpůsobené rodinám s dětmi již od školkového věku. Děti si zde osvojují základní principy a fungování přírodních zákonů  a poznávají svět kolem sebe formou hry, experimentů a zábavy. Exponáty využívají velmi intuitivně bez potřeby umění číst. Nudit se ale rozhodně nebudou ani starší děti či dospělí. iQPARK se rozprostírá na čtyřech patrech a nabízí více než 200 interaktivních exponátů.

iQFABLAB je chytrá dílna nabízející vyžití pro všechny milovníky tvoření a moderních technologií. Návštěvníci mají k dispozici jak klasické nástroje, tak moderní zařízení. Vyzkoušejí si práci na 3D tiskárně, laseru a dalších technologických vychytávkách, při kterých žádná tvořivá ruka nezůstane v klidu. Chytrá dílna s širokou škálou možností je vhodná pro děti od 8 let s doprovodem, samostatně od 15 let. V iQFABLABU se pravidelně pořádají kurzy a workshopy, na kterých si mohou návštěvníci přijít vyrobit něco zajímavého.

Zdroj: IQLANDIA, o.p.s.

Funguje také jako Otevřená dílna. Otevřená dílna iQFABLAB je v Liberci unikátní projekt pro širokou veřejnost - pro všechny kutily, inovátory, bastlíře, makery, modeláře, vynálezce a zkrátka pro všechny, kteří chtějí tvořit vlastní originální výrobky anebo se učit novým dovednostem a poznávat nové technologie.

Pokud protipandemická opatření dovolí, iQLANDIA i iQPARK budou otevřené i v období mezi svátky. Můžete si tak zpestřit vánoční chvíle s dětmi. Aktuální otevírací dobu naleznete na webových stránkách.

Nápovědu najdete na https://iqlandia.cz/co-se-u-nas-deje

Zdroj: IQLANDIA, o.p.s.

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 10 výherců, kteří vyhrávají 2 vstupenky do iQLANDIE v hodnotě 580 Kč.