Když do srovnání zapojíme stravitelnost, zatížení organismu či třeba množství denní dávky, misky vah se začnou obracet. Česká značka NUPREME má ve svém portfoliu kromě jiného také liposomální vitamíny a minerální látky. Proč bychom tedy měli volit dražší liposomální verzi jinak běžných vitamínů či minerálních látek?

Výhody liposomální formy 

  • špičková biologická dostupnost (stravitelnost) více než 95% 
  • patentovaná technologie LIPOCELLTECH™ dopraví účinnou látku přímo až do buněk organismu
  • nedráždí zažívací ústrojí, nezatěžuje játra ani ledviny
  • vyrobeno bez použití vysokých teplot a tlaku
  • neobsahuje umělá chemická aditiva
  • uchovávání při pokojové teplotě
  • jednoduché užívání a mobilita
  • želatinová kapsle je veganská
  • žádná pachuť či hořkost
  • není nutné, užívat vysoké dávky

Liposomal Vit. C+Vit. B12+Multi NUPREMELiposomal Vit. C+Vit. B12+Multi NUPREMEZdroj: NUPREME

Co jsou to vlastně liposomy 
Liposomy jsou jednoduše řečeno „váčky“ složené z fosfolipidů chránících funkční obsah před působením trávicího traktu. Fosfolipidy jsou pak součástí všech buněčných membrán, tělu jsou proto přirozené a mohou svůj jedinečný obsah doručit  přímo až do buňky, se kterou se dokáží spojit. Díky tomu dosahují maximální využitelnosti, tak zvané biologické dostupnosti a nezatěžují jednotlivé orgány. Mohou být tekuté nebo sušené. V tekuté formě jsou mnohdy také konzervanty, zlepšovače chuti, barviva a po otevření musí být skladovány v lednici. K jejich výrobě je obvykle zapotřebí vysokých teplot a tlaku, což mnohdy poškozuje účinné látky preparátu. Tyto nevýhody odpadají v případě praktických sušených produktů v kapslích, jejich stravitelnost, resp. využitelnost přímo pro buňky našeho těla je více než 95%. Kapsle s práškem jsou navíc jednoduše použitelné, přenosné, můžete je mít kdykoliv s sebou v kabelce, tašce či batohu.  

Spojení Liposomu s buňkouSpojení Liposomu s buňkouZdroj: NUPREME

Netrapte žaludek
Vysoké dávky některých doplňků stravy zatěžují trávicí systém, žaludek, játra a ledviny. Liposomální forma je šetrnější k tělu. Účinná látka je totiž zapouzdřená ve fosfolipidovém obalu. Ten ji chrání před poškozením v zažívacím traktu a současně chrání zažívací trakt i další související orgány třeba před překyselením. Velkou výhodou liposomu je jeho výše zmíněná biokompatibilita, tedy identita resp. shodnost fosfolipidového obalu s membránou buněk našeho těla.

Liposom a fosfolipidyLiposom a fosfolipidyZdroj: NUPREME

Nápovědu najdete na https://www.nustore.cz/

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 5 výherců, kteří obdrží voucher ve výši 1 090 Kč na nákup na nustore.cz.

Zdroj: Empower Company s.r.o.