V nabídce najdete populárně-naučné čtení pro všechny generace, zejména knihy o přírodě. V edici SMARTICULAR vycházejí knihy s tipy pro udržitelný životní styl a návody na domácí výrobu různých ekologických vychytávek pro domácnost. Oceníte i široký výběr knih o přírodě pro děti různých věkových kategorií. Na své si přijdou i fanoušci zahrady – knihy o zahradničení přináší spoustu tipů k aktivnímu trávení času na zahradě či na balkoně.

Tipy na knižní speciality:

Kapesní atlas hub je praktickým průvodcem houbaře pro rychlé a spolehlivé určování 165 druhů hub, který představuje nejčastější druhy podle míst, kde obvykle rostou. S atlasem houby jednoduše najdete a ty neznámé snadno rozpoznáte a spolehlivě určíte.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Mnoho druhů hub lze bez problémů pěstovat na zahradě, balkoně, terase nebo přímo v bytě či ve sklepě a celoročně se tak zásobovat čerstvými houbami. V příručce Vše o pěstování hub najdete jednoduché a srozumitelné návody, jak si houby můžete sami vypěstovat, starat se o ně a zpracovat je v kuchyni.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Vlci se vracejí do naší krajiny. Proto je načase se s těmito zajímavými šelmami blíže seznámit a dozvědět se, jak žijí, čím se živí a jak by mohlo vypadat pokojné soužití člověka a vlka. Vydejte se s fotografem Axelem Gomillem a jeho knihou Vlci mezi divo­ké šelmy a zažijte nezapomenutelné dobrodružství.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

MRAVENCI – Život lesního společenství – tato fantastická vědecká expedice do světa mravenců je díky jedinečnému zpracování nejen bohatá na informace o životě lesního společenství, ale její absolvování je pro čtenáře také úžasným zážitkem. Vydejte se na unikátní 3D výpravu do mraveniště a objevujte nepoznané.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Proč jsou vlastně živočichové barevní? Existují také pestře zbarvení savci? A jak vůbec přicházejí barvy na svět? Odpovědi najdete v knize Rajčatová žába a modrý drak. A nejen to – nemusíte se vypravit do nebezpečné divočiny, a přesto poznáte více než 250 nejbarevnějších živočichů naší planety.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Bohatě ilustrovaná knížka Skutečný život hospodářských zvířat představuje dětem od sedmi let, jak žijí krávy, prasata, drůbež, ovce, kozy a další zvířata, která nemají to štěstí a nežijí na ekologické farmě či na statku. Možná trochu neobvyklé téma pro děti, ale velmi aktuální.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

V knize UPCYKLACE – Nový život starých věcí najdete více než 100 nápadů, jak proměnit staré šatstvo, ručníky, prostěradla a jiný vysloužilý textil v originální a užitečné věci, které můžou dál sloužit. Kreativní tipy a návody na upcyklaci jsou pro začátečníky i pokročilé.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Couchsurfing je netradiční způsob cestování. Při poznávání cizích zemí bydlíte u místních obyvatel nebo můžete ubytovat turisty u sebe doma. Poznáte tak zajímavé lidi, jejich životní styl i kulturu a dostanete se tam, kam vás cestovní kanceláře nevezmou. Kniha Couchsurfing v Saúdské Arábii popisuje cestu autora couchsurfingových bestsellerů – Stephana Ortha – zemí mezi středověkem a budoucností a odhaluje, co je v tomto království skutečné a co jenom pozlátko.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Nápovědu najdete na www.knihykazda.cz

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 21 výherců, kteří vyhrávají poukázku na nákup knih v e-shopu www.KnihyKazda.cz, kde jsou knihy v nabídce s 20% slevou. Hodnota poukázky je 250 Kč.