V nabídce najdete populárně-naučné čtení pro všechny generace, zejména knihy o přírodě. V edici SMARTICULAR vycházejí knihy s tipy pro udržitelný životní styl a návody na domácí výrobu různých ekologických vychytávek pro domácnost. Oceníte i široký výběr knih o přírodě pro děti různých věkových kategorií. Na své si přijdou i fanoušci zahrady – knihy o zahradničení přináší spoustu tipů k aktivnímu trávení času na zahradě či na balkoně.

Tipy na knižní speciality:

1. Naslouchání mechu
Poznejte les důvěrněji a do větší hloubky díky sledování mechů. Mezinárodně uznávaná autorka v knize Naslouchání mechu poutavě a srozumitelně vysvětluje biologii mechů a přemítá nad tím, co všechno nám tyto fascinující organismy mohou předat.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

2. Než stromům dojde dech
Kniha Než stromům dojde dech je vyznáním lásky stromům a současně výzvou, abychom konečně začali chránit přírodu a pečovat o její nekonečnou mnohotvárnost, i když se nám doposud nepodařilo zcela pochopit její provázanost. A také cestou k pochopení, že to děláme ve vlastním zájmu. Stromy se totiž bez lidí hravě obejdou, ale lidé bez stromů ne.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

3. Ptáci
Tento průvodce nabízí srozumitelný a vizuálně atraktivní vhled do světa ptáků. Kniha Ptáci obsahuje 100 profilů středoevropských ptáků. Informace jsou velmi přehledně uspořádané – každému druhu je věnována samostatná stránka s přehledným popisem a krásnými ilustracemi.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

4. VLK – PES – ČLOVĚK
Uznávaný etolog Kurt Kotrschal nám ve své knize Vlk – pes – člověk pomůže nejen lépe pochopit pradávné zaujetí vlkem, ale také nás naučí, jak správně přistupovat k našemu věrnému společníkovi – psovi. Kniha odpovídá na otázku, v čem se od sebe tito dva blízcí příbuzní liší, a zároveň poskytuje cenné poznatky o soužití člověka a jeho nejlepšího přítele.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

5. Návrat čmeláků
Dave Goulson propadl posedlosti čmeláky už v dětství. Jeho zájem o přírodu začínal zvěřincem domácích mazlíčků, ale svět se mu naprosto změnil, když si objednal první entomologické vybavení. Od té doby se jeho skutečnou vášní stal hmyz, především včely a čmeláci. Jeho kniha Návrat čmeláků zcela změní způsob nahlížení na čmeláky i vám. Možná že když se dnes naučíte zachránit jednoho čmeláka, dokážete zítra zachránit svět.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

6. Ptačí způsoby
Kniha Ptačí způsoby pojednává o překvapivých a někdy znepokojivých projevech chování, které jsou u ptáků na denním pořádku, o činnostech, které výrazně a někdy škodolibě vyvracejí naše obvyklé představy o tom, co je u ptáků „normální“ a čeho jsme si mysleli, že jsou schopni.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

7. Kamarádi z Medového lesa – Pojďte s námi hledat poklad
V Medovém lese bydlí čtyři zvířecí kamarádi s laskavým srdcem a hebkou srstí. Když mají děti z lesní školky potíže, přispěchají jim na pomoc. V pátém pokračování série příběhů pro děti od 4 let Kamarádi z Medového lesa – Pojďte s námi hledat poklad! zvířátka v lese zorganizují pro děti výpravu za tajemným pokladem, která je pro všechny napínavým dobrodružstvím.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

8. Průvodce přírodou na výlety
Průvodce přírodou na výlety umožní snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů. S touto praktickou příručkou v kapse se dokážete jednoduše zorientovat v přírodě a při svých toulkách možná poznáte i živočichy a rostliny, o nichž jste neměli ani zdání. Tu pestrost přírody stojí za to objevovat.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Nápovědu hledejte na www.knihykazda.cz

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 21 výherců, kteří získají poukázku na nákup knih v e-shopu www.knihykazda.cz, kde jsou knihy v nabídce s 20% slevou. Hodnota poukázky je 250 Kč.