V nabídce najdete populárně-naučné čtení pro všechny generace, zejména knihy o přírodě. V edici SMARTICULAR vycházejí knihy s tipy pro udržitelný životní styl a návody na domácí výrobu různých ekologických vychytávek pro domácnost. Oceníte i široký výběr knih o přírodě pro děti různých věkových kategorií. Na své si přijdou i fanoušci zahrady – knihy o zahradničení přináší spoustu tipů k aktivnímu trávení času na zahradě či na balkoně.

Tipy na knižní speciality:

Poslední století koní
Exodus koně z lidských dějin je proces, jenž se kupodivu odehrál téměř nepozorovaně. Celé knihovny zabývající se dějinami 19. a 20. století o koni mlčí, ačkoliv byl jak v Evropě, tak v Americe všudypřítomný. S nástupem Napoleona započalo poslední století koní, jež pak doznívá s první světovou válkou. Ve své knize rozehrává německý historik Ulrich Raulff všechny rejstříky kulturních i literárních dějin a s obdivuhodným vypravěčským uměním popisuje svět, jenž dospěl ke svému konci.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Planeta hmyzu
Příroda nás ohromuje svou složitostí a hmyz tvoří významnou část těchto důmyslně vybudovaných systémů, v nichž my představujeme jen jeden druh z milionů. Proto se kniha Planeta hmyzu zabývá podivnou, krásnou a bizarní hmyzí havětí, která tvoří základ světa takového, jak jej známe. Ať se nám to líbí, nebo ne, naše Země je v podstatě planetou hmyzu.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Od semínka v prach
Od semínka v prach je vlastně jakýmsi manifestem zahradnického zenu a povzbudivou rozpravou o životě v souladu s přírodou. Z au­torova mírumilovného a meditativního vyprávění se dozvíme o zahradnickém folklóru a moudrosti, radosti z práce vykonané vlastníma rukama, jeho cestě od osamělého bezdo­movectví k rodinné spokojenosti i o ko­loběhu růstu a rozkladu, podle něhož se řídí nejen život v zahradě, ale i ten náš.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Jak vyprávět příběhy dětem
Příběhy dětem pomáhají porozumět vlastním emocím, soucítit s ostatními a lépe chápat složitý svět, který je obklopuje. Vyprávění příběhů má jedinečnou moc podpořit dítě v tom, aby nacházelo smysl v některých významných životních událostech. Kniha Jak vyprávět příběhy dětem provede rodiče a učitele krok za krokem překvapivě snadnou metodou, díky níž se dobrým vypravěčem příběhů může stát skoro každý.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Než stromům dojde dech
Kniha Než stromům dojde dech je vyznáním lásky stromům a současně výzvou, abychom konečně začali chránit přírodu a pečovat o její nekonečnou mnohotvárnost, i když se nám doposud nepodařilo zcela pochopit její provázanost. A také cestou k pochopení, že to děláme ve vlastním zájmu. Stromy se totiž bez lidí hravě obejdou, ale lidé bez stromů ne.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Zkuste to doma sami – Veganská kuchařka
Novinka z pera Smarticularu na skvělých 123 veganských alternativ: zdravěji a udržitelněji bez průmyslově zpracovaných výrobků. Ovesné vločky k snídani si už zaléváte mandlovým mlékem a pochutnáváte si na vaječné pomazánce bez vajec, ale veganskému jídlu jste ještě úplně nepropadli. Anebo se už mezi vegany počítáte, ale stále vás odrazuje cena a vadí vám i všechen ten marketing, který kolem veganského životního stylu propukl. Veganské dobroty si nicméně můžete jednoduše připravit i doma - vyjdou levněji a obejdete se bez obalů. Přitom to není vůbec složité, navíc budou chutnější a zdravější než z obchodu a ještě je budete mít kdykoli po ruce.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Návrat čmeláků
Dave Goulson
propadl posedlosti čmeláky už v dětství. Jeho zájem o přírodu začínal zvěřincem domácích mazlíčků, ale svět se mu naprosto změnil, když si objednal první entomologické vybavení. Od té doby se jeho skutečnou vášní stal hmyz, především včely a čmeláci. Jeho kniha Návrat čmeláků zcela změní způsob nahlížení na čmeláky i vám. Možná že když se dnes naučíte zachránit jednoho čmeláka, dokážete zítra zachránit svět.
Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.

Nápovědu naleznete na webu Nakladatelství KAZDA www.knihykazda.cz.

Zdroj: Nakladatelství KAZDA, s.r.o.Ze všech správných odpovědí náhodně vybereme 21 výherců, kteří získávají poukázku na nákup knih v e-shopu www.knihykazda.cz, kde jsou knihy v nabídce s 20% slevou. Hodnota poukázky je 250 Kč.